דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

מקור כסף

 


 

 

שם עברי:

מקור כסף אפריקאי

שם באנגלית:

Silver bill, African silver bill, Warbling silverbill, black-rumped silverbill

שם מדעי:

Lonchura cantans

גודל:

10-11.5 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של מקור הכסף בערבות של אפריקה. בנוסף קיימות אוכלוסיות אסייתיות לערב הסעודית ותימן, ובדרום עומן. המין פלש גם להוואי ופוארטו ריקו.

שני זנים נוספים של מקור כסף הם מקור הכסף ההודי (Indian or White-rumped Silverbill, שם מדעי Lonchura malabarica) שמקורו בפקיסטן, הודו וסרי-לנקה, ומקור הכסף ראש פנינה (Pearl Headed Silverbill, Gray Headed Mannikin, Pearl Headed Mannikin, Grey Headed Silverbill, שם מדעי Lonchura griseicapilla) שמקורו באפריקה: דרום אתיופיה, קניה, אוגנדה ומרכז טנזניה. ניתן לזהות את מקור הכסף האפריקאי לפי בסיס הזנב (ramp) השחור, מול הלבן של מקור הכסף ההודי.

מקור הכסף היא ציפור חברותית החיה בלהקות גדולות וצפופות.

המופע של הזכרים והנקבות במין זה כמעט זהה. הדרך הודאית היחידה לזהות היא להמתין לשירה של הזכר. היות והזכרים מתחילים לשיר כמעט מייד עם הגמילה, בדרך כלל זיהוי המין אינו קשה.

מקור הכסף מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת פינקים וייהנו מתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן. הם אינם מראים חיבה מיוחדת למזון רך, ירקות וזרעים מונבטים. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. מקור הכסף מאכילים את הגוזלים זרעים בלבד, וניתן להוסיף להם בזמן זה שיבולי סיטריה.

מקור הכסף מתרבים בקלות, ובין הקלים ביותר לריבוי במשפחת ה-Lonchura. כל שנידרש הוא לספק להם סביבה שקטה עם קופסאות קינון חצי פתוחות. הם מין ביישן ואינם אוהבים פלישות או בדיקות תכופות. במיוחד מוטב לשמור מרחק לקראת הפריחה מהקן. הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. כמו רוב המניקינים הם טווים קן כדורי עם כניסה צרה באחד מצידי קופסת ההטלה. ההטלה מונה 4-6 ביצים, ושני ההורים חולקים את הדגירה. הדגירה נמשכת כ-13 יום בסופם בוקעים גוזלים שחורים עם מעט מאוד פלומה. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-20 יום, ונגמלים לאחר כשבועיים נוספים. במהלך תקופה זו הגוזלים אוהבים לחזור לקן לשינה.

למקור הכסף האפריקאי שלושה תתי זנים:

  • L. cantans cantans

  • L. cantans inornata

  • L. cantans orientalis

כמו כן, למקור כסף ישנן מספר מוטציות, הכוללות:

  • שוקולד (Chocolate):

  • אינו (Ino):

  • קינמון (Cinnamon):

בנוסף, נפוצות הכלאות של מקור כסף עם מגוון מינים אחרים, אשר חלקן פוריות.

 

מאמרים:

 

לקריאה נוספת:

http://www.finchinfo.com/species/silverbill.htm

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08