דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

מניקין ברונזה

 


 

 

שם עברי:

מניקין ברונזה

שם באנגלית:

Bronze Winged Mannikin, Bronze Munia

שם מדעי:

Lonchura cucullata

גודל:

9-10 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מוצאו של המניקין ברונזה במרכז ודרום אפריקה, שם הוא נפוץ מאוד מלבד מהאזורים הצחיחים. המין פלש גם לאיים הקריביים ולפוארטו ריקו. מחוץ לעונת הרבייה הציפורים מסתובבות בקבוצות של כ-30 עד 60 ציפורים, וניזונות בעיקר מזרעים על הקרקע. קל במיוחד למצוא אותם בסביבות ליד מגורי אדם.

המופע של הזכרים והנקבות במין זה כמעט זהה. כמו ברוב סוגי ה-Lonchura ישנם הבדלים עדינים העוזרים בקביעת המין. כמובן שהזכרים שרים ומבצעים ריקוד חיזור, היות והשיר מלודי וחוזר לעיתים קרובות קל למצוא אותם.

כמו רוב המניקין והמוניה, מניקין ברונזה מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן. לפעמים אוכלים גם מעט מזון חי. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד.

ניתן להרבות את המניקין ברונזה בכלובים או כלובי תעופה גדולים.

המניקין ברונזה נחשבים קלים לריבוי. הקינון יתבצע בקופסאות הטלה חצי פתוחות, כמו גם בסלסילות (שלא מומלצות, עקב נטיית האצבעות להיתפס בהם). ניתן להוריד את החלק העליון של הקופסא לחלוטין, והם יבנו גג בצורת כיפה סגורה לבדם. חומרי הקינון החביבים עליהם כוללים סיבי קוקוס, קש אורז, יוטה, סיבי כותנה ונוצות. ההטלה כוללת 4-8 ביצים מיד לאחר בניית הקן, והנקבה היא הדוגרת העיקרית בזמן שהזכר שומר. בלילה שתי הציפורים ישבו על הקן. הדגירה נמשכת 13-14 יום, ובסופה בוקעים גוזלים ורודים וערומים. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 18-21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08