דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

טווינספוט חום

 


 

 

שם עברי:

טווינספוט חום

Copyright: Horst Bielfeld

שם באנגלית:

Brown Twinspot

שם מדעי:

Clytospiza monteiri

גודל:

13 ס"מ, 16-18 גרם

תוחלת חיים:

7-8 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובי תעופה גדולים מאוד, גודל מומלץ 180X180X90 ס"מ. גודל מינימאלי 100X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הטווינספוט החום באפריקה. תחום התפוצה שלו ברצועה מסביב ליער הקונגו במיזרח ניגריה, קמרון, דרום צ'ד, הרפובליקה המרכזית של אפריקה, צפון מזרח זאיר ודרום סודן, אוגנדה ומערב קניה, גבון וקונגו. בית הגידול שלו הוא סוואנות ואיזורים לחים עם עשבים ושיחים גבוהים ליד הנהרות. הוא חובב סביבה לחה, וניתן למצוא אותו גם בשטחים בעובדים. בדרך כלל הוא ניראה בזוגות או קבוצות קטנות.

הטווינספוט החום, כמו שאר מיני הטווינספוט, הינו ציפור יפה עם מזג רע הדורשת מרחב גדול. הטווינספוט החום ניתן לריבוי בכלובי תעופה מעורבים או בזוגות. הטווינספוט החום הוא ציפור ביישנית, ולכן צריך לדאוג להם למגוון מקומות מסתור בכלוב. הוא הופך אגרסיבי מאוד בעונת הריבוי כלפי בני מינו וכלפי ציפורים אדומות אחרות, ואסור לשכן זוגות בכלובים סמוכים, ומומלץ להחזיקם בכלובים נפרדים משאר הציפורים. הם ציפורים עמידות, בתנאי שמקפידים על יובש וטמפרטורת מינימום של 20-25oC. חשוב מאוד לספק בכלוב צמחייה. בגלל שהציפור טריטוריאלית מאוד, חובה להיזהר אפילו בהחלפה של בת-זוג. בכדי למנוע מהזכר להרוג נקבה חדשה, חייבים להציג אותה באיטיות, ולשים אותה תחילה בקרבת הכלוב של הזכר, ורק לאחר שהזכר מסתגל לנוכחותה להכניס לתוך הכלוב שלו, וגם אז להקפיד ולבדוק שלא מתעוררות בעיות.

הטווינספוט החום הוא מונומורפי, וקל להפריד בין הזכרים לנקבות.לזכרים יש משולש אדום בולט על החזה החסר בנקבות, ולנקבות פס לבן חיוור היורד מבסיס המקור התחתון לכיוון החזה. שאר הצבעים בנקבה חיוורים מאלו של הזכר.

הטווינספוט החום יסתדרו היטב עם תערובת זרעים איכותית לפינקים. בנוסף הם אוהבים תוספת של זרעים מושרים ומונבטים, מזון ביצים, עשבים ירוקים טריים, ירקות ותולעי קמח . סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. הטווינספוט החום דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים.

הטווינספוט החום יקננו בקופסאות הטלה חצי פתוחות או יבנו את הקן לבד. חומר הקינון המועדף הוא דשא ארוך. ההטלה כוללת 3-6 ביצים, ושני בני הזוג יחלקו את הדגירה. הדגירה נמשכת 12-14 יום. הטווינספוט החום דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 21 יום , ונגמלים לאחר 14 יום נוספים בלבד. לאחר היציאה מהקן הגוזלים עשויים לחזור אליו במשך מספר ימים.  מומלץ להרחיק את הגוזלים ברגע שהם עצמאיים למנוע תוקפנות מההורים.

 

מאמרים:

 

מקורות נוספים:

http://www.nfss.org/Birds/Species/Finches/Twinspots/TSpot-Brown.html

http://www.geocities.com/heartland/6199/7basic.htm

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08