דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

פינק הארגמן

 


 

 

שם עברי:

פינק הארגמן

שם באנגלית:

Crimson finch, Blood finch

שם מדעי:

Neochmia phaeton

גודל:

13 ס"מ, 11-12 גרם

תוחלת חיים:

5-6 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  120X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של פינק הארגמן זה בצפון אוסטרליה ובחלקים של ניו גיניאה. ניתן למצוא אותו בעיקר בערבות הפתוחות ובשטחים מיוערים בדלילות, אם כי הוא  הוא הסתגל היטב גם לאדמות מעובדות ולשטחים עירוניים.

קל להפריד בין הזכרים לנקבות לפי צבע הארגמן החיוור יותר של הנקבה, וצבע החום זית של הכתפיים, עורף, גב וכנפיים. צבע הבטן של הנקבה הוא חום בהיר (fawn - עופר), מול הלבן או השחור של הזכרים.

מין זה כולל שניים עד שלושה תתי מין:

  • פינק ארגמן - בטן שחורה (Neochmia phaeton phaeton) (נפוץ יותר)

  • פינק ארגמן - בטן לבנה (Neochmia phaeton evangelinae) (נדיר)

  • יש המזהים תת מין שלישי (N. p. albiventer)

המזון הבסיסי לפינק הארגמן הוא תערובת זרעים איכותית לפינקים. הם לא מתלהבים מפירות וירקות, והמזון האהוב עליהם הוא זרעי בוסר (זרעי חלב). ניתן להוסיף מזון רך, זרעים מונבטים, ומעט מזון מן החי.

פינק הארגמן יכול להיות אגרסיבי מאוד, בפרט לציפורים בעלות צבעים אדומים. מומלץ מאוד לא להחזיק יותר מזוג אחד בכלוב, ולהימנע מציפורים בעלות גוונים אדומים. 

פינק הארגמן אוהב מזג אוויר חם ולח. הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. הם יעדיפו קופסת הטלה חצי פתוחה, או יבנו את הקן לבדם.  ההטלה מונה 4-6 ביצים, והדגירה מתחילה אחרי הביצה השנייה או השלישית. עיקר בניית הקן והדגירה נעשית על ידי הנקבה. הדגירה נמשכת כ-13 יום. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-21 יום, ונגמלים לאחר כשבועיים עד שלושה נוספים.

 

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08