דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

דיאמונד

 


 

 

שם עברי:

דאימונד

Geoffrey Dabb ©

 

שם אנגלי:

diamind firetail, Diamond finch

שם מדעי:

Steganopleura guffata

עמידות:

עמיד מאוד

גודל:

11.5 ס"מ

ריבוי:

קשה למדי

תוחלת חיים:

6 שנים

התאמה:

אגרסיבי למדי, ניתן לערב עם מינים אגרסיביים נוספים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

ציפור נהדרת למגדלים מתקדמים, בפרט כאלה אשר יש ברשותם ווליארים גדולים. הצבעים הניגודיים שלהם של שחור, לבן, אפור ואדום והאופי החקרני שלהם הופך אותם לבולטים בכל בית גידול.

מקור:

אוסטרליה.

אזור תפוצה:

בדרום מזרח אוסטרליה, שם הם נעשים נדירים יותר ויותר.

סביבה טבעית:

יערות איקליפטוס וחורשות פתוחות ליד מים, גנים ושטחים מעובדים.

אופי:

נועזים ואסרטיביים. אוהבים לחקור ולבדוק. מידת האגרסיביות משתנה נפרט לפרט והופכת את התנהגות המין לבלתי צפויה. מידת האגרסיביות עולה בזמן ההתרבות, ובמיוחד כלפי מינים אוסטרליים קרובים כמו זברות, ינשופים וגראסים.

תיאור פיזי:

ניתן לראות בתמונות.

הפרדה בין המינים:

המופע של הזכרים והנקבות במין זה דומה, אך ישנם מספר סימנים העוזרים להבדיל. המקור של הנקבה בהיר יותר, בעוד שלמקור של הזכר גוון כסוף אפרפר. הכתמים הלבנים של הנקבות גדולים יותר והראשים שלהן צרים יותר. כמו כן לזכר יש גוון לבנבן מעל העין. סימן נוסף היא שירתו של הזכר, אותה הוא שר תוך סיבוב הראש למטה והצידה. בעונת הריבוי המקום של הזכר הופך אדום שזיף.

שירה:

השירה של הזכר מורכבת מקולות נמוכים, צורמים מעט.

מזון:

המזון הבסיסי לדאימונדים הוא תערובת זרעים איכותית לפינקים. הם ייהנו מתוספת מזון רך, ירקות וזרעים מונבטים, ומעט מזון מן החי. בימים הראשונים של האכלת הגוזלים הם ישמחו מאוד לתוספת מזון מן החי.

הרגלים:

יש קשר חזק בין בני הזוג, אשר לעיתים נשארים יחד כל החיים. מחוץ לעונת הריבוי יוצרים להקות חופשיות של כ-30 ציפורים. הציפורים מתרבות בלהקה. הדיאמונדים נוטים לישון בקן בלילה, ולכן יש לספק להם חומר קינון לבניית מבנה שינה. מכיוון שהם נהנים לקפץ על הרצפה, על הכלוב שלהם לכלול שטח ריצפה גדול ופנוי. מין זה שותה מים ביניקה.

תנאי גידול:

הדאימונדים יודעים לעוף היטב וייהנו מכלוב תעופה גדול, בו ניתן לגדלם כלהקה. כמו כן ניתן לגדלם בכלובי רבייה. נוטים להפוך אגרסיביים למינים אחרים בעונת הריבוי.

עונת הריבוי:

בטבע (אוסטרליה - שם העונות הפוכות מחצי הכדור הצפוני) אוגוסט עד ינואר. בשבי יכולים להתרבות במהלך כל השנה.

עצות לריבוי:

הדאימונדים קלים להחזקה, אך לא מתרבים בקלות. הם בררנים בבחירת בן הזוג והתהליך יכול לארוך זמן רב, אך לאחר מכן הם נאמנים מאוד לבן זוגם. הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. הם יעדיפו קופסת הטלה חצי פתוחה, או יבנו את הקן לבדם. הזכר מרפד את הקן בנוצות, עד כדי קבירת הביצים בתוכן. הוא ישתמש בנוצות ארוכות על מנת להסוות את הכניסה לקן. ההטלה מונה 5-7 ביצים, ושני ההורים חולקים את הדגירה. הדגירה נמשכת כ-13 יום. הגוזלים פורחים מהקן רק לאחר כ-30 יום, ונגמלים לאחר כשבועיים נוספים.

תמונות ומאמרים:

אם אתה מגדל מין זה, אתה מוזמן לספק תמונות ומאמרים מקוריים מפרי עטך, כל הקרדיט יינתן לך.

מוטציות:

  • צהוב

  • פייד

  • לבן

  • פאון

 

 

מאמרים:

 

לקריאה נוספת:

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08