דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חוחית ירקון בול פינק/פינק השור

ירקון

 


 

 

שם עברי:

ירקון

 
 

שם באנגלית:

European greenfinch

שם מדעי:

Carduelis chloris

גודל:

14-16 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לקנרים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב תעופה גדולים

תיאור:

 

הירקון היא ציפור מוגנת ואסורה בגידול בשבי.
גידול ירקונים וציפורים מוגנות עומד בסתירה לתקנון העמותה!

הירקון, Carduelis chloris ציפור שיר קטנה ממשפחת הפרושיים. מין זה שייך לסוג Carduelis (פרוש זהוב) בו המינים: חוחית, חורפי ותפוחית.

הירקון נפוץ ברחבי אירופה, צפון אפריקה ודרום מערב אסיה. ברוב האזורים הוא ציפור יציבה, למעט האזורים הצפוניים ביותר בהם הוא נודד דרומה. סביבת המחייה שלו היא קצות היערות, סבכי צמחייה וגנים עם צמחייה סבוכה.

הירקון ניתן לזיהוי בקלות על ידי צבעו הירוק הבולט. מחוץ לעונת הרבייה הם נמצאים בלהקות גדולות, לפעמים מעורבות עם סוגי פינקים וגבתונים אחרים.

הירקון ניתן לריבוי בכלובי תעופה מעורבים או בזוגות. הם ציפורים חסונות שיסתדרו היטב עם מינים אחרים.

 המזון מבוסס על תערובת כנרים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, ירקות וזרעים מונבטים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן. הם ישמחו מאוד למזון חי, בפרט טרמיטים ולרוות שלהם, ובמיוחד בזמן גידול גוזלים. הם לא יבחלו גם בכנימות ושאר חרקים הנמצאים על גבי העשבים אשר את זרעיהם הם אוכלים. הם יוכלו מגוון ירקות ופירות אשר מרבית הפינקים יסרבו לנסות.

לירקונים עונת ריבוי מוגדרת, בדומה לקנרים. הקן שנבנה בעונת הרבייה, קעור, נקי ומסודר. הם ישמחו להשתמש בסלסילות המיועדות לקנרים. מורכב מתערובת טחב, עשבים, דשא, קורי עכביש, צמר, שיער ונוצות. הנקבה מטילה 6-4 ביצים. הנקבה דוגרת על הביצים לבדה במשך 14-17 ימים, והזכר שומר. לאחר הבקיעה חשוב לספק להם מגוון מזון הכולל עלים ירוקים, זרעים מונבטים, מזון ביצים ומזון חי. הגוזלים ילמדו לעוף אחרי 18-13 ימים מבקיעתם ויפרחו מהקן. לאחר הפריחה הזכר ייקח על עצמו את הדאגה לגוזלים עד לגמילתם.  תוחלת החיים המכסימלית היא 8 שנים.

לירקון מספר מוטציות צבע מבוססות, הכוללות:

  • לוטינו (Lutino)
  • קינמון (Cinnamon)
  • איזבל (Isabel)

 

מאמרים:

 
מקורות נוספים:

http://www.singing-wings-aviary.com/greenfinch.htm

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08