דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

חזה זהב

 


 

 

שם עברי:

חזה זהב

 

Copyright © rudydbn

שם אנגלי:

Gold-breasted Waxbill, Golden-breasted Waxbill, Zebra Waxbill  

שם מדעי:

Amandava subflava 

עמידות:

עמיד למדי

גודל:

9 ס"מ

ריבוי:

קל יחסית

תוחלת חיים:

 

התאמה:

מתאים מאוד לעירוב עם מינים נוספים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובים גדולים עם צמחיה, גודל מינימאלי 60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

ציפור נהדרת למגדלים מתחילים המעוניינים לגדל waxbills, בפרט כאלה אשר יש ברשותם ווליארים גדולים. הצבעים המרשימים וההתאמה למינים אחרים עשוה אותם לציפור ווליארים אידיאלית.

מקור:

אפריקה.

אזור תפוצה:

מדרום לסהרה.

סביבה טבעית:

בדרך כלל הוא נמצא בלהקות ומקנן בקבוצות גדולות. הוא חי בערבות עם עשבים גבוהים ובסוואנות, בדרך כלל בקרבת מים כגון ביצות. הוא ניזון גם באזורים מעובדים.

אופי:

מין שלו ונוח למינים אחרים. בעונת הריבוי הם עשויים להפוך טריטוריאליים יותר, אך הסכנה לפגיעה אמיתית נמוכ.

תיאור פיזי:

ניתן לראות בתמונות.

הפרדה בין המינים:

החזה זהב הוא דימורפי וקל להבחין בין הזכר לנקבה, לזכר פס עיניים אדום בוהק וחזה כתום מבריק או זהוב, וכלל וצבעים בוהקים יותר.

שירה:

-

מזון:

החזה זהב ייהנו מתערובת זרעים איכותית לפינקים. המזון מורכב ברובו מזרעים קטנים, אשר הם נהנים לאכול מהקרקע או ישרות מהאשבול. בזמן הריבוי חיונית גם מתוספת של חרקים קטנים כמו טרמיטים, כנימות ויתושים. במהלך השבוע הראשון לחייהם הגוזלים ניזונים אך ורק ממזון חי, ובייחוד מלרוות של זבובי פירות.

הרגלים:

החזה זהב דורשים מרחב תעופה רב ומתאימים לגידול בכלובי תעופה גדולים ומסתדרים מצוין עם מינים אחרים. בדרך יעדיפו לקנן בקינים של מינים אחרים, כאשר אתר הקינון המועדף הוא בגובה של כשני מטר. החזה זהב אוהבים לישון בקן גם כאשר אינם מתרבים.

תנאי גידול:

ניתן להרבות את החזה זהב בכלובי תעופה מעורבים, בלהקות או בזוגות, על אף שבכלובי תעופה גדולים ההצלחה בריבוי גבוהה יותר. החזה זהב דורשים מרחב תעופה רב ומתאימים לגידול בכלובי תעופה גדולים. ניתן לערב אותם עם סוגים נוספים בגודל וטמפרמנט דומים. הציפור עמידה מאוד ותתרבה בהצלחה כל עוד מגנים בפני רוח ושומרים על טמפרטורה מעל 15 מעלות. כמו כן רצוי לספק להם קופסאות הטלה או מקום קינון היות והם אוהבים לישון בקן. כמו עם ציפורים טרופיות רבות חשוב מאוד להקפיד על יובש וחום.

עונת הריבוי:

בשבי יכולים להתרבות במהלך כל השנה.

עצות לריבוי:

מרגע שהחזה זהב יתרגלו לסביבתם החדשה הם יפנו להקמת הקן. הם יקננו בהצלחה בקופסאות הטלה חצי פתוחות או סלסילות קש (למרות שאלו אינן מומלצות עקב הסכנה של תפיסת הציפורניים). לעיתים קרובות הם יעדיפו לבנות לבדם קן סמוך לאדמה. חומרי הקינון המועדפים הם סיבי קוקוס ומעט נוצות לריפוד הקן הבפנים. הקן כדורי ועשוי מעשב, עם איזור קינון לזכר למעלה. החזה זהב הינם "דוגרים קלים" ויברחו מהקן בהפרעה הקטנה ביותר, לכן חשוב להמעיט בפעילות בחדר הגידול בזמן הדגירה. ההטלה כוללת 4-6 ביצים. הדגירה נמשכת 12 יום, ושני ההורים חולקים אותה, כאשר בלילה ישנו יחד בקן. מיד לאחר הבקיעה ההורים יתחילו לחפש חרקים קטנים על ריצפת הכלוב, ויש לספק כמה שיותר מזון חי. לרוות של זבובי פירות ותולעי קמח מיד לאחר הנשלה הן מזון מועדף. במהלך השבוע הראשון לחייהם הגוזלים ניזונים אך ורק ממזון חי. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 18-21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים. לעיתים קרובות הגוזלים נשארים בקן לאחר תום 21 היום, וגם לאחר הפריחה ימשיכו ויחזרו לישון בקן.

לאחר שהחלו להתרבות, החזה זהב ימשיכו בקלות להטלות נוספות.

 

תמונות ומאמרים:

אם אתה מגדל מין זה, אתה מוזמן לספק תמונות ומאמרים מקוריים מפרי עטך, כל הקרדיט יינתן לך.

 

מאמרים:

 
מידע וחומר נוסף:

http://www.nfss.org/Articles/Article/Goldbrst.html

http://www.africanwaxbills.flyer.co.uk/asubflava.shtml

http://www.feathered.flyer.co.uk/finches/goldbreast.html

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08