דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

מזמר ירוק/מוזמביק

 


 

 

שם עברי:

מזמר ירוק

שם באנגלית:

Green singing finch, Green singer, Icterine Canary,  Mozambique Serin, Shelly, Yellow-fronted Canary

שם מדעי:

Serinus Mozambicus

גודל:

10 ס"מ

תוחלת חיים:

10 שנים

מזון:

תערובת זרעים לקנרים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

ציפור מושכת וקשקשנית הפופלרית מקרב משפחת ה-serin האפריקאית, ומקורבת לקנרים. לזכר שירה נעימה המזכירה את שירת הקנריות.

מקורו של פינק זה באזורים החצי מידברים של שיחים גבוהים ויערות של מרכז אפריקה. הם מעדיפים אזורים פתוחים על פני צמחייה צפופה, פרט לשנת הלילה ולקינון. תמיד ימצאו באזורים בהם יש מים זמינים.

זהו פינק אגרסיבי למדי, ובדרך כלל נמצא בזוגות או קבוצות משפחתיות קטנות.

ניתן להפריד בקלות בין הזכרים והנקבות לפי המחרוזת של נקודות שחורות קטנות סביב הצוואר של הנקבה. לזכרים שיר נעים מאוד המזכיר את שירת הקנרים, עליו הם חוזרים פעמים רבות ביום, במיוחד בתקופת הריבוי.

המזון מבוסס על תערובת פינקים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, ירקות וזרעים מונבטים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן. הם ישמחו מאוד למזון חי, בפרט טרמיטים ולרוות שלהם, ובמיוחד בזמן גידול גוזלים. הם לא יבחלו גם בכנימות ושאר חרקים הנמצאים על גבי העשבים אשר את זרעיהם הם אוכלים. הם יוכלו מגוון ירקות ופירות אשר מרבית הפינקים יסרבו לנסות.

ניתן לגדל מזמרים ירוקים בלהקה או עם סוגי פינקים אחרים בכלובי תעופה גדולים מאוד. אחרת עדיף לגדל אותם כזוגות בודדים. המזמרים הירוקים יעדיפו סלי הטלה קטנים (דומים לאלו של קנרים). הטלה מונה 2-4 ביצים, והגוזלים בוקעים לאחר כ-13-14 יום. הנקבה מאכילה את הגוזלים לבד. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-20 יום ונגמלים לאחר כ-21 עד 28 יום נוספים.

 

מאמרים:

http://www.finchworld.com/singer.html

http://www.finchinfo.com/birds/finches/species/green_singing_finch.php

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08