דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פארוט פינק אורזיות מקור כסף הודי פינק התבלין תות שדה תות שדה ירוק נזירה ראש לבן נזירה ראש שחור נזירה שלושה צבעים טימור זברה פינק

מקור כסף הודי

 


 

 

שם עברי:

מקור כסף הודי

שם באנגלית:

Indian Silverbill, White-throated Munia

שם מדעי:

Lonchura malabarica

גודל:

11-11.5 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של מקור הכסף בדרום אסיה, שם הוא נפוץ מאוד. זוהי ציפור חברותית מאוד, המצויה בשטחים פתוחים ובאזורי פלחה, במיוחד בסביבת מים.

שני זנים נוספים של מקור כסף הם מקור הכסף האפריקאי (African Silverbill, שם מדעי Lonchura cantans) שמקורו בפקיסטן, הודו וסרי-לנקה, ומקור הכסף ראש פנינה (Pearl Headed Silverbill, Gray Headed Mannikin, Pearl Headed Mannikin, Grey Headed Silverbill, שם מדעי Lonchura griseicapilla) שמקורו באפריקה: דרום אתיופיה, קניה, אוגנדה ומרכז טנזניה. ניתן לזהות את מקור הכסף ההודי לפי בסיס הזנב (ramp) הלבן, מול השחור של מקור הכסף האפריקאי.

מקור הכסף היא ציפור חברותית החיה בלהקות גדולות וצפופות.

המופע של הזכרים והנקבות במין זה כמעט זהה. הדרך הודאית היחידה לזהות היא להמתין לשירה של הזכר. היות והזכרים מתחילים לשיר כמעט מייד עם הגמילה, בדרך כלל זיהוי המין אינו קשה.

גידול מקור הכסף ההודי זהה לזה של מקור הכסף האפריקאי.

מקור הכסף מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת פינקים וייהנו מתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן. הם אינם מראים חיבה מיוחדת למזון רך, ירקות וזרעים מונבטים. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. מקור הכסף מאכילים את הגוזלים זרעים בלבד, וניתן להוסיף להם בזמן זה שיבולי סיטריה.

מקור הכסף מתרבים בקלות, ובין הקלים ביותר לריבוי במשפחת ה-Lonchura. כל שנידרש הוא לספק להם סביבה שקטה עם קופסאות קינון חצי פתוחות. הם מין ביישן ואינם אוהבים פלישות או בדיקות תכופות. במיוחד מוטב לשמור מרחק לקראת הפריחה מהקן. הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. כמו רוב המניקינים הם טווים קן כדורי עם כניסה צרה באחד מצידי קופסת ההטלה. ההטלה מונה 4-10 ביצים, ושני ההורים חולקים את הדגירה. הדגירה נמשכת כ-13 יום בסופם בוקעים גוזלים שחורים עם מעט מאוד פלומה. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-20 יום, ונגמלים לאחר כשבועיים נוספים. במהלך תקופה זו הגוזלים אוהבים לחזור לקן לשינה.

מוטציות:

  • שוקולד - צבע חום כהה אחיד של הציפור

  • קינמון - צבע חום-אדמדם עשיר

 

מאמרים:

 

לקריאה נוספת:

http://www.finchinfo.com/species/silverbill.htm

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08