דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

מאסקד פינק

 


 

 

שם עברי:

מאסקד פינק

שם באנגלית:

Masked finch, Maked grassfinch

שם מדעי:

Poephila personata

גודל:

13 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  90X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של המאסקד פינק הוא בצפון אוסטרליה. סביבת המחייה העיקרית שלהם היא הערבות והחורשות, ותמיד בקרבת מים.

המאסקד פינק הוא בין הפינקים השלווים והידידותיים ביותר בין כל פינקי הדשא, ויסתדר נהדר עם מינים נוספים בכלוב מעורב. חשוב לספק להם קופסת קינון בכלוב, היות והם אוהבים לישון בקופסת הקינון. הם מעופפים מהירים, וקל להחריד אותם, לכן מומלץ להשאיר תמיד תאורת לילה בסביבתם.

זיהוי המין במאסקד פינק יכול להיות קשה. המראה של הזכרים והנקבות כמעט זהה. הדרך הבטוחה ביותר היא לשמוע את השירה של הזכרים (למרות שהם בישנים וקשה לתפוס אותם שרים), ולראות את הנקבות מטילות.

המזון מבוסס על תערובת פינקים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, מזון חי וזרעים מונבטים, ולא יתלהבו מירקות ופירות. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן. חשוב להיזהר מלהגזים בכמות המזון החי למנוע השמנה.

המאסקד פינק מתרבים בקלות ברגע שמספקים להם את התנאים הנכונים. ניתן להרבות אותם בלהקה או בזוגות. הם מסתדרים מצוין בווליארים מעורבים עם פינקים אחרים. הם ציפורים פעילות, וייהנו כלובי תעופה גדולים באורך 90 ס"מ לפחות, אם כי יסתדרו בפחות. רצוי מאוד לא להפריע להם בזמן הדגירה.

מומלץ לתת למאסקד פינק לבחור לבד את בן זוגם. ברגע שנוצר קשר קשה מאוד לנתק אותם. הזוגות נקשרים לכל החיים, ומבלים חלק גדול מזמנם בטיפוח הדדי.

המאסקד פינק יסתדרו עם קופסת הטלה סטנדרטית. הם ישמחו להשתמש בכל חומר צמחי רך לבניית הקן, שבנוי בצורה רופפת למדי. גודל ההטלה 4-6 ביצים, הבוקעות לאחר 13-16 יום. שני המינים חולקים את הדגירה והאכלת הגוזלים. הם אינם דורשים מזון חי גם בזמן הבקיעה, אך ישמחו מאוד לקבל תוספת מזון ביצים אותו יעבירו במהירות לגוזלים. הגוזלים פורחים בגיל 21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08