דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

פני ינשוף

 


 

 

שם עברי:

ינשוף, פני ינשוף

שם באנגלית:

Bicheno, Double-Barred finch, Owl Finch, Clown Finch

שם מדעי:

Poephila Bichenovii

גודל:

8-10 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של פינק חביב וקטן זה באזורים היבשים של החוף המזרחי והצפוני של אוסטרליה. בדרך כלל ניתן למצוא אותו בטבע בלהקות של 20 - 40 ציפורים.

קיימים שני מופעים של הפני ינשוף, הזהים כמעט לחלוטין זה לזה למעט הבדלים קלים במראה. הסוג הדומיננטי והנפוץ ביותר בעל שת (rump) לבן שמקורו בקווינסלנד וניו סאות' וולס, ובעל שת שחור (הרצסיבי) שמקורו בטריטוריות הצפוניות וצפון מערב אוסטרליה. בשבי שני המופעים התערבבו ולא ניתן להפריד בינם יותר.

מראה הזכרים והנקבות זהה כמעט לחלוטין, וקשה מאוד להפריד בין המינים. ניתן להרבות אותם בכלובים או כלובי תעופה גדולים בזוגות או להקות המונות שלושה זוגות או יותר. הם ישתמשו במגוון של קופסאות קינון סגורות בלי שום בעיה. הטלה מונה 4-6 ביצים לבנות קטנות. הדגירה מתחילה אחרי הביצה השלישית, והגוזלים בוקעים לאחר כ-13 יום. לגוזלים עור שחור ופלומה אפורה. הגוזלים פורחים מהקן בגיל 18 יום, והמראה שלהם דומה מאוד להורים, רק עם מקור אפור והאזורים הלבנים אפרפרים יותר. הפירחונים נגמלים לאחר כשבועיים.

הבעיה העיקרית היא לגרום לינשופים להירגע מספיק כדי לדגור. האופי הקופצני שלהם שונה מאוד מהזברה פינק הקרובים אליהם. ניתן להעביר את הביצים לאימוץ אצל בנגלזים או זברות על מנת לשפר את אחוזי ההצלחה. היות והינשופים בטבע נכנסים לרבייה לאחר עונת הגשמים, ניתן לעודד אותם להיכנס לרבייה על ידי חשיפתם (בזהירות רבה) למזג אוויר חורפי וגשום (לא רוח!), למרות שהם יכולים להתרבות כל השנה.

 

מאמרים:

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08