דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

פיטר טווינספוט

 


 

 

שם עברי:

פיטר טווינספוט

שם באנגלית:

Peter's Twinspot

שם מדעי:

Hypargos niveoguttatus

גודל:

13 ס"מ, 16-18 גרם

תוחלת חיים:

7-8 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובי תעופה גדולים מאוד, גודל מומלץ 180X180X90 ס"מ. גודל מינימאלי 100X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הפיטר טווינספוט בדרום מזרח אפריקה. ניתן למצוא אותו באזורים נמוכים ובקרבת מים. בדרך כלל יהיה בקצה היער או בסבכים, כמו גם בשטחים פתוחים ושטחים מעובדים.

הפיטר טווינספוט, כמו שאר מיני הטווינספוט, הינו ציפור יפה עם מזג רע הדורשת מרחב גדול. הפיטר טווינספוט ניתן לריבוי בכלובי תעופה מעורבים או בזוגות. הפיטר טווינספוט הוא ציפור ביישנית, ולכן צריך לדאוג להם למגוון מקומות מסתור בכלוב. הוא הופך אגרסיבי מאוד בעונת הריבוי כלפי בני מינו וכלפי ציפורים אדומות אחרות, ואסור לשכן זוגות בכלובים סמוכים, ומומלץ להחזיקם בכלובים נפרדים משאר הציפורים. הם ציפורים עמידות, בתנאי שמקפידים על יובש וטמפרטורת מינימום של 20-25oC. חשוב מאוד לספק בכלוב צמחייה. בגלל שהציפור טריטוריאלית מאוד, חובה להיזהר אפילו בהחלפה של בת-זוג. בכדי למנוע מהזכר להרוג נקבה חדשה, חייבים להציג אותה באיטיות, ולשים אותה תחילה בקרבת הכלוב של הזכר, ורק לאחר שהזכר מסתגל לנוכחותה להכניס לתוך הכלוב שלו, וגם אז להקפיד ולבדוק שלא מתעוררות בעיות.

קל להפריד בין הזכרים לנקבת.לזכרים פנים בצבע אדום חזק, בעוד שבנקבות הצבע מעומעם ונוטה לחום.

הפיטר טווינספוט יסתדרו היטב עם תערובת זרעים איכותית לפינקים. בנוסף הם אוהבים תוספת של זרעים מושרים ומונבטים, מזון ביצים, עשבים ירוקים טריים, ירקות ותולעי קמח . סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. הפיטר טווינספוט דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים.

הפיטר טווינספוט יקננו בקופסאות הטלה חצי פתוחות או יבנו את הקן לבד. חומר הקינון המועדף הוא דשא ארוך. ההטלה כוללת 3-6 ביצים, ושני בני הזוג יחלקו את הדגירה. הדגירה נמשכת 12-14 יום. הפיטר טווינספוט דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 21 יום , ונגמלים לאחר 14 יום נוספים בלבד. לאחר היציאה מהקן הגוזלים עשויים לחזור אליו במשך מספר ימים.  מומלץ להרחיק את הגוזלים ברגע שהם עצמאיים למנוע תוקפנות מההורים.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08