מגדלי הפינקים

 


 

 

שם עברי:

גבות אדומות

 

 

שם באנגלית:

Red Browed firetail, Red Browed finch, Sydney Waxbill, Red-Headed Finch, Red Tip, Temporal Finch

שם מדעי:

Aegintha temporalis

גודל:

12 ס"מ

תוחלת חיים:

6 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הגבות אדומות בחוף המזרחי של אוסטרליה ובדרום אוסטרליה. סביבת המחייה היא חורשות ושטחים פתוחים, והם התאימו את עצמם יפה לסביבת הפרוורים. תת המין העיקרי הוא הגבות אדומות הפחות, אשר מקורו בקווינסלנד. המין הזה נפוץ מאוד ובין המוכרים ביותר לציבור הרחב באוסטרליה, ואוהב לחיות בלהקות גדולות וצפופות.

הוא קיבל את השם Sydney Waxbill עקב הדמיון החיצוני לווקסביל המצוי (סנט הלנה) מאפריקה, למרות שהוא קרוב הרבה יותר לשאר פינקי העשב האוסטרלים.

המופע של הזכרים והנקבות במין זה דומה. לנקבות יש לעיתים קרובות יותר צהוב בגוף, וה"גבות" קצרות יותר. צבע הגוף בזכרים פלדה כחולה ירוקה, בעוד שבנקבות הוא יותר חום כחול ירוק.

הגבות אדומות יודעים לעוף היטב וייהנו מכלוב תעופה גדול, בו ניתן לגדלם כלהקה. כמו כן ניתן לגדלם בכלובי רבייה. הם טריטוריאליים ויכולים להפוך אגרסיביים סביב כלי האוכל.

המזון הבסיסי לגבות אדומות הוא תערובת זרעים איכותית לפינקים. הם ייהנו מתוספת מזון רך, ירקות וזרעים מונבטים, ומעט מזון מן החי. בימים הראשונים של האכלת הגוזלים הם ישמחו מאוד לתוספת מזון מן החי.

הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. הם יעדיפו קופסת הטלה חצי פתוחה, או יבנו את הקן לבדם. הזכר מרפד את הקן בנוצות, עד כדי קבירת הביצים בתוכן. הוא ישתמש בנוצות ארוכות על מנת להסוות את הכניסה לקן. ההטלה מונה 5-7 ביצים, ושני ההורים חולקים את הדגירה. הדגירה נמשכת כ-13 יום. הגוזלים פורחים מהקן רק לאחר כ-30 יום, ונגמלים לאחר כשבועיים נוספים.

 

מאמרים:

http://members.ozemail.com.au/~qfs/finch_red brow.htm

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08