דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

אוזניים אדומות

 


 

 

שם עברי:

אוזניים אדומות

שם באנגלית:

Red-eared Waxbill, Black-rumped Waxbill, Grey Waxbill, Pink-cheeked Waxbill, Common Waxbill (this name is also used for the St Helena Waxbill)  

שם מדעי:

Estrilda troglodytes   

גודל:

10 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובים גדולים עם צמחיה, גודל מינימאלי 60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של פינק זה בצפון אפריקה מסנגל לאתיופיה. הוא חי באזורים חצי-מדבריים ובקרבת מים כגון ביצות. לעיתים קרובות מבלבלים בינו לסנט. הלנה בגלל המראה הדומה.

ניתן להרבות את הלחי אדומה בכלובי תעופה מעורבים, בלהקות או בזוגות, על אף שבכלובי תעופה גדולים ההצלחה בריבוי גבוהה יותר. כמו עם ציפורים טרופיות רבות חשוב מאוד להקפיד על יובש וחום.

כמו ברוב סוגי ה-Estrilda המופע של הזכרים והנקבות במין זה כמעט זהה. לא קיימת דרך ודאית להבדיל בין הזכרים לנקבות. הדרך היחידה היא להמתין לשירה בזכר ולביצים בנקבה. בעונת החיזור האדום של הזכר מתחזק והגבות מתכהות. 

הלחי אדומה ייהנו מתערובת זרעים איכותית לפינקים. המזון מורכב ברובו מזרעים קטנים, אשר הם נהנים לאכול מהקרקע או ישרות מהאשבול. בנוסף הם צריכים תופסת מזון חי. בזמן הריבוי חיונית גם מתוספת של חרקים קטנים כמו טרמיטים, כנימות ויתושים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן.

הלחי אדומה דורשים מרחב תעופה רב ומתאימים לגידול בכלובי תעופה גדולים. ניתן לערב אותם עם סוגים נוספים בגודל וטמפרמנט דומים. הציפור עמידה מאוד ותתרבה בהצלחה כל עוד מגנים בפני רוח ושומרים על טמפרטורה מעל 15 מעלות.

הלחי אדומה יקננו בהצלחה בקופסאות הטלה חצי פתוחות או סלסילות קש (למרות שאלו אינן מומלצות עקב הסכנה של תפיסת הציפורניים). בדרך כלל הם הם יעדיפו לבנות לבדם קן על הקרקע בתוך עשב או מתחת לשיח. חומרי הקינון המועדפים הם סיבי קוקוס ומעט נוצות לריפוד הקן הבפנים. הקן כדורי ועשוי מעשב, עם איזור קינון לזכר בצד.  ההטלה כוללת 3-6 ביצים. הדגירה נמשכת 11-12 יום, ושני ההורים חולקים אותה, כאשר בלילה ישנו יחד בקן. מיד לאחר הבקיעה ההורים יתחילו לחפש חרקים קטנים על ריצפת הכלוב, ויש לספק כמה שיותר מזון חי. לרוות של זבובי פירות ותולעי קמח מיד לאחר הנשלה הן מזון מועדף. במהלך השבוע הראשון לחייהם הגוזלים ניזונים אך ורק ממזון חי. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

לאחר שהחלו להתרבות, הלחי אדומה ימשיכו בקלות להטלות נוספות.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08