דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פארוט ראש אדום פארוט פנים כחולות פארוט שלושה צבעים פארוט פינק פילס

פארוט ראש אדום

 


 

 

שם עברי:

פארוט ראש אדום (פנים אדומות)

שם באנגלית:

Bed headed (Red faced, red throated)

שם מדעי:

Erythrura psittacea 

גודל:

12 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים, עשבים עם זרעים, ירקות ועלים טריים, מזון ביצים מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני גדול ככל האפשר, מינימום  90X35X40 ס"מ. המגורים צריכים להיות חמימים יחסית ומוגנים בפני הרוח.

תיאור:

 

מקורו של הפארוט ראש אדום בערבות של קלדוניה החדשה ובשטחים פתוחים הגובלים ביער. הפארוט ראש אדום היא פינק חיוני ומלא אנרגיה.

קשה מאוד להבחין בין הזכרים והנקבות ולוודא שאכן מדובר בזוג אמיתי. סימנים העוזרים להבדיל בין הזכר לנקבה הם שבזכר הצבע האדום נמשך אחרי העין, בעוד שבנקבה הוא מסתיים בדיוק בעין. בנוסף הנקבות מעט קטנות יותר ועם ראשים מעוגלים. גם הזכרים וגם הנקבות במין זה שרים, ולא פשוט להבדיל בין שירת הזכר לנקבה.

הפארוט ראש אדום היא ציפור פעילה אוד, ודורשת מרחב תעופה. מומלץ לספק כלוב ריבוי באורך 1.20 מטר, ולהחזיקם בכלובי תעופה חיצוניים מחוץ לעונת הריבוי. הם מסתדרים היטב עם ציפורים אחרות, וניתן להחזיקם בקלות בכלובים מעורבים. למרות זאת, לא מומלץ להחזיק יותר מזוג אחד של פארוט ראש אדום ביחד, או שהזכרים ילחמו על טריטוריה. כמו כן לא מומלץ להחזיקם עם ציפורים אחרות בעלות ראש אדום, למרות שניראה שהם סובלים גולדנים בעלי ראש אדום. הם נהנים מאוד להתקלח, ולא רק טובלים במים, אלא ממש מספיגים את עצמם. מעדיפים טמפרטורות של 20 מעלות ומעלה. מעדיפים לישון על המקלות ולא בקינים.

המזון כולל תערובת פינקים בסיסית, ירקות ירוקים, עצם דיונון (סבידה), צדפות טחונות, פחם ומים טריים. הם זוללים מזון חרקים ותולעי קמח. בנוסף הם חובבי זרעים ירוקים שטרם הבשילו, עשבים ירוקים ופירות שונים כגון תמרים, תפוזים וצימוקים מושרים.

הפארוט ראש אדום בונה קן בקופסא של 12-12.5 ס"מ, סלי הטלה גדולים או בין עשבים. הם ממלאים את הקן בעשבים שונים ומעט נוצות. הפנים אדומות מתרבה היטב, ולעיתים קרובות חייבים להפריד את הזוגות כדי לתת לנקבה מנוחה. הנקבה מטילה 4-6 ביצים, הבוקעות לאחר 13-14 יום. הגוזלים פורחים לאחר 21 יום, והופכים עצמאיים 14 יום לאחר מכן. למרות זאת מומלץ להשאירם עם ההורים למשך 3 שבועות נוספים. הפנים אדומות מתבגרים מהר, ובוגרים מינית בגיל 3 חודשים. למרות זאת, לא מומלץ לרבות אותם עד גיל 6-9 חודשים.

חשוב, מכיוון שהפארוט ראש אדום אוהבים לאכול, ובפרט מזון עתיר אנרגיה כמו מזון מהחי, חובה לספק להם כלובים גדולים, בפרט מחוץ לעונת הרבייה. מגדלים רבים חווים את הבעיה של ציפורים בעלות משקל יתר, הסובלות מבעיות בריאותיות ומתקשות להתרבות כתוצאה מזלזול בכלל זה.

לפארוט ראש אדום מספר מוטציות:

  • ירוק פייד (Green Pied): נובעת מבעיית פיגמנטציה בירוק. האדום לא מושפע. מוטציה דומיננטית שאינה תלויה במין.

  • לוטינו (Lutino): נוצר על ידי עירוב של פארוט פנים כחולות לוטינו, ומאפשר קבלת זכרים בעלי ראש אדום. המוטציה תלוית מין.

  • ירוק ים (Seagreen): הירוק של הגוף מתחלף בירוק כחלחל, והאדום הופך לכתום צהבהב. המוטציה תלוית מין.

  • ירוק ים פייד (Seagreen Pied): צירוף של seagreen ו-pied.

  • פסטל: הראש הופך לכתום.

  • כחול ים פסטל (Seagreen pastel): צירוף של seagreen ו-pastel.

  • כחול ים פסטל פייד (Seagreen pastel pied): צירוף של seagreen, pastel ו-pied.

  • זנב לבן: לציפור זו זנב לבן לחלוטין, והיא בשלב ניסויי בלבד.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08