דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

ראש אדום

 


 

 

שם עברי:

ראש אדום

שם באנגלית:

Red Headed Finch, Paradise Finch, Red Headed Weaver, Aberdeen Finch, Paradise Sparrow

שם מדעי:

Amandina erythrocephala

גודל:

13 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  90X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הראש אדום בדרום אפריקה וצפונה עד לאנגולה. הוא חי בשטחים פתוחים עם שיחים בלהקות. הם נמצאים בקרבת מי שטח זמינים, ולעיתים קרובות ימצאו בסביבת שטחים מעובדים ומקומות ישוב. הם מלקטים מהקרקע זרעים, טרמיטים, וכנראה חרקים קטנים אחרים. הוא קרוב מאוד לפינק גרון שחוט הנפוץ יותר.

הראש אדום מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת פינקים וייהנו מתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן, מזון רך, עלים ירוקים, ירקות וזרעים מונבטים.  הראש אדום יוכלו גם מעט מזון חי. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. מזון חי הכולל טרמיטים ותולעי קמח בתקופת הריבוי יסייע בשיפור אחוזי ההצלחה.

ניתן להרבות את הראש אדום בכלובי תעופה מעורבים או בזוגות, על אף שבזוגות ההצלחה בריבוי גבוהה יותר. הם ציפורים חששניות מאוד, שדורשות כיסוי חלקי של הכלוב בצמחייה על מנת לספק להן מקומות מסתור. הציפור עמידה מאוד ותתרבה בהצלחה כל עוד מגנים בפני רוח ושומרים על טמפרטורה מעל 15 מעלות (ויותר בעונת הריבוי).

קל להפריד בין הזכרים לנקבות לפי צבע החלודה האדום של הראש בזכרים והחזה הצבעוני יותר.

הראש אדום מתרבים היטב. הם יקננו בהצלחה בקופסאות הטלה חצי פתוחות או סלסילות קש (למרות שאלו אינן מומלצות עקב הסכנה של תפיסת הציפורניים). רבים מהראש אדום הינם "דוגרים קלים" ובמקרה של הפרעה יש חשש שינטשו את הקן או הגוזלים ויעברו להקים קן חדש. ההטלה כוללת 4-6 ביצים. הדגירה מתחילה בין הביצה השנייה לרביעית ונמשכת 12-14 יום, ושני ההורים חולקים את הדגירה, ואף ישנו יחד בקן בלילה. מזון חי כמו טרמיטים ותולעי קמח בתקופת זו יסייע בשיפור אחוזי ההצלחה. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 21 יום, ונגמלים לאחר 14-21 יום נוספים.

לאחר שהחלו להתרבות, הראש אדום ימשיכו בקלות להטלות נוספות.

חשוב להימנע מערב בין הגרון שחוט לפינק ראש אדום בעונת הריבוי, עקב הסכנה לעירוב בין המינים.

 

מאמרים:

 

לקריאה נוספת:

http://www.zebrafinch.com/Gouldians/RedHeadFinch.html

http://www.efinch.com/species/redhead.htm

http://members.ozemail.com.au/~qfs/finch_red head.htm

 

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08