דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

סט. הלנה / ווקסביל מצוי

 


 

 

שם עברי:

סט הלנה, ווקסביל מצוי, עין סינית

שם באנגלית:

St. Helena Waxbill, Common Waxbill

שם מדעי:

Estrilda astrild

גודל:

 

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובי תעופה גדולים, גודל מומלץ 250X100X200 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הסט.הלנה ווקסביל באזורים במרכז ובדרום אפריקה, אך כיום הוא הופץ לאזורים רבים הכוללים את סט. הלנה, מאוריציוס, איי סיישל, טהיטי, ברזיל, פורטוגל, הוואי ומקומות נוספים בהם הוא התאקלם. הוא חי בערבות, שדות מעובדים, חוות, ביצות, שטחים פתוחים ביערות, ובסביבת בני אדם - במיוחד חוות נטושות. באזורים אלו הוא נודד בלהקות גדולות היכולות למנות אלפי ציפורים.

המזון מורכב ברובו מזרעים, למרות שאוכל חרקים קטנים מדי פעם.

כמו ברוב סוגי ה-Estrilda המופע של הזכרים והנקבות במין זה כמעט זהה. הדרך הודאית היחידה לזהות היא לחפש את הריקוד והשירה של הזכרים. הבדלים נוספים כוללים את צבע הנוצות בבטן, הנוצות בין הביב לבסיס הזנב  בזכר הן שחורות כהות, בעוד שבנקבה הן שחורות/חומות עד חומות בהירות. הצבע האדום אינו מהווה אינדיקציה מספיקה למין הציפור.

הסט. הלנה מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת פינקים וייהנו מתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן. הם יוכלו בתאווה מזון ביצים, מזון ירוק וזרעים מושרים, ובמיוחד אורז. הם אוהבים מאוד שיבולים שח שיבולת שועל, אך יש להיזהר שלא ישמינו. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. הסט. הלנה ישמחו גם לתוספות של מזון חי.

הסט. הלנה דורשים מרחב תעופה רב ומתאימים לגידול בכלובי תעופה גדולים. ניתן לערב אותם עם סוגים נוספים בגודל וטמפרמנט דומים, אך הם יתרבו טוב יותר ללא מינים נוספים. רצוי מאוד לדאוג לכיסוי עשבים על הרצפה, ולהשאיר אדמה חשופה לאמבטיות חול. הציפור עמידה מאוד ותתרבה בהצלחה כל עוד מגנים בפני רוח ושומרים על טמפרטורה מעל 0 מעלות.

הסט. הלנה יבנו בהצלחה את הקן שלהם לבד. הקן כדורי ועשוי מעשב, עם איזור קינון לזכר למעלה. הקן יהיה בדרך כלל בגובה הרצפה - בפרט אם אין שלווים על הרצפה. הסט. הלנה ימשיכו ויתרבו כל עוד מזג האוויר חם מספיק וחומרי הקינון זמינים. ההטלה כוללת 4-8 ביצים. הדגירה נמשכת 12-14 יום. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 18 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

לעיתים קרובות מגדלים את הווקסביל המצוי לצורך גידול ה-Pintailed Whydahs. לצורך זה מגדלים אותם בלהקה גדולה, אליה מצרפים את ה-Pintailed Whydahs.

לסט. הלנה מספר מוטציות נפוצות הכוללות:

  • פאון (Fawn): כל הנוצות החומות מוחלפות על ידי נוצות בצבע חום בהיר, והאדום הופך חזק יותר

  • פייד (Pied):

 

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08