דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פנים שחורות דומיננט סילבר ציצית / צ'ופ לחי אפורה, לחי פאון לחי שחורה לחי לבנה חזה כתום חזה שחור איזבל / פלורידה פנסי פינגווין פאיד פריזל מקור צהוב לבן פאון גב בהיר CFW שילובים מיוחדים

CFW

 


 

 

שם לבן בעל צידי ערמון, רגיל/ קונטיננטל

Regular / Continental
 Chestnut Flanked White


זכרCCFW BC CR  ונקבה CCFW/BC (נדב)
     
סימן CCFW, RCFW  
     
סוג מ. תלוית מין Sex Linked
   
האללים למוטציות ה-CCFW, ה-RCFW וה-Lightback ממוקמים בדיוק באותו מקום בכרומוזום ולפיכך רק אחד מהם יכול להופיע בכל כרומוסום. ה-CFW רצסיביים ל-Lightback , וה-CCFW רצסיבי ל-RCFW בזכרים.
 
מאפייני הזכר

RCFW ידוע גם כ CFW שחור עיניים או CFW אנגלי. באופן פורמאלי נקרא Marked White והוא הנפוץ יותר באזורינו. הציפור האידיאלית ממוטציה זו תהיה לבנה כאשר שאר סימני הצבע יופיעו בגוונים קרובים לעוצמתם המלאה. הדבר אמור לגבי הלחיים, הפלאנקס, קוי הדימעה וסימני החזה. הזנב בעל גוון אפור בהיר. המופע הנפוץ של הציפור מראה כי כל הסימנים האלה מופיעים בגוונים הרבה יותר דהים, בעיקר הלחיים.

CCFW: קונטיננטל CFW. ידוע בכינוי CFW אדום העיניים.
הזכר הינו לבן עם לחיים ופלאנקס כתומים, חזה, קווי דמעה ופסי זנב שחורים. העיניים אדומות והדבר מובלט ביותר אצל הגוזלים, אם כי גם אצל הבוגרים ניתן לזהות זאת. בניגוד ל-CCFW יש לגב גוון קרם ופסי הזנב שחורים ובולטים. צבע הלחיים אינו חזק כמו אצל ה-CCFW.

   
מאפייני הנקבה
RCFW: בדומה לזכר, גוף הנקבה לבן עם קווי דימעה שחורים מתחת לעיניים. הזנב אפור דהוי. לעיתים קודקוד הנקבה מוכתם באפור.

CCFW: לנקבה גב בגוון קרם, פסי זנב מודגשים (שחורים) ועיניים אדומות. ל-CCFW אין גוונים אפורים על הראש (בניגוד ל-RCFW). 
   
זיהוי גוזלים  
RCFW: בניגוד לשאר המוטציות הבהירות, לגוזלי ה-RCFW גוף כהה ומקור שחור. ניתנים לזיהוי כאשר נוצות הכנפיים מתחילות להופיע. ראש הנקבות מכיל יותר ניצוי כהה מזה של הזכרים וכך למעשה ניתן להבדיל ביניהם בשלב מוקדם זה.
CCFW: ניתנים לזיהוי בנקל לפי צבע עורם הורדרד ועיניהם האדומות. אין כמעט סימני פה.
   
זיהוי נשאים  
זכרים RCFW נשאי CCFW יראו שילוב של שתי התכונות. הגב יהיה יותר בהיר מה-CCFW וגווני הלחי והזנב יהיו חזקים. נשאים אלו יוציאו את הזכרים הטובים ביותר של שתי מוטציות ה-CFW. מכיוון וה-CFW זו מטציית קשורת מין, הנקבות לא יכולות להיות נשאיות. הגוזלים הזכרים ניתנים להבדלה מנקבות ה-RCFW לפי זנבם השחור.
זכרים אפורים נשאי CFW ניתנים לעיתים לזיהוי לפי סימן לבן בקצוות הכנפיים.
נקבות כאמור אינן יכולות להיות נשאיות של תכונה קשורת מין. הן יכולות להיות RCFW או CCFW בלבד.
   
שילובים מומלצים  
מכיוון והאללים למוטציות ה-CCFW, ה-RCFW וה-Lightback ממוקמים בדיוק באותו מקום בכרומוזום, בלתי ניתן לשלב ביניהם. הנקבות יכולות להיות CFW או Lightback בלבד. הזכרים יכולים לשאת תכונה אחת על כל כרומוזום מין, כלומר סה"כ שתי תכונות בלבד. זכר Lightback נשא CFW יראה שונה מזכר בעל אלל Lightback על כל אחד מכרומוזומיו.
שילוב עם פאון מחייב בתהליך אקראי הנקרא crossing over (היפוך) לפני השילוב, ואין לדעת מתי היפוך זה התבצע ובאיזה עוצמה. השילוב הזה נותן ציפור CFW אשר כל גווני השחור מוחלפים לחום כהה, ואז ההתנהגות הגנטית של ציפור זו היא כשל מוטציה אחת ויחידה. טעות היא לחשוב כי ה-CCFW הינו RCFW פאון.

כאשר משלבים עם מוטציות אחרות רצוי לקחת CFW בעלי גווני צבעים חזקים ובולטים.
עם לחי שחורה (bc) - ציפור לבנה עם לחי שחורה וסימנים שחורים מודגשים. עדיף לזווג עם ה-CCFW מכיוון והסימנים השחורים מודגשים שם יותר, אך גוון הגב יהיה קרם. לנקבות גוון לחי מוחלש. לעיתים גוון הלחי נוטה לאפור ומכיל כתמים כתומים, אך עדיין זה שילוב אטרקטיבי.
עם פנים שחורות (bf) - כמו עם הלחי-שחורה, סימני הפנים יהיו שחורים או בגוון אפור כהה וכן סימני החזה אצל הזכרים. שילוב זה כמעט בלתי ניתן לזיהוי אצל הנקבות.
עם חזה-שחור (bb) - סימני החזה יבלטו על רקע הגוף הלבן של הציפור. הנקבות יראו כמוטצית white אך ניתנות לזיהוי לפי הכתם השחור ליד בסיס המקור.
עם חזה-כתום (ob) - לשינוי גוון צבע החזה כגוון צבע הלחיים. בנקבה יראה קו-דמעה כתום וקווי הזנב כתומים אף הם.
עם מקור צהוב (yb) - צבע המקור והרגליים הצהובות נראה פשוט יפה על הגוף הלבן.
עם פלורידה או איזבל (ff, is) - הציפור דומה לאיזבל אלא שהפלאנקס אדומים. הסימנים הכתומים מאוד דהים מכיוון ושתי המוטציות האלה מבהירות את צבע הציפור.
לא מומלץ עם מוטציות מבהירות כגון pied או פינגווין.
 
הערות
תכונה רצסיבית קשורת מין (sex linked) – בניגוד לבני האדם, הנקבה אצל הציפורים היא הנושאת שני כרומוזומים שונים הקובעים את המין. הזכר בעל זוג כרומוזומים ZZ ולנקבה ZW. חלק גדול מהתכונות שגן Z יכול לשאת לא קיימות בגן W. לפיכך, אצל הזכר, שני האללים חיבים להימצא, כל אחד על גן Z אחר, על מנת שהתכונה תבוא לידי ביטוי בפנוטיפ. אצל הנקבה, לעומת זאת, אם התכונה נמצאת על גן Z הרי שתתבטא בפנוטיפ של הציפור כתכונה דומיננטית.
תכונות ה-CFW וה-LB נמצאות בדיוק באותו מקום על הכרומוזום ולפיכך לא תופענה שתי תכונות אלו אצל הנקבה אלא רק במקרה של Cross Over (שבירת הכרומוסום והעתקת חלק אחר אליו). שתי התכונות כן יכולות להופיע ביחד אצל הזכר, כל אחת על כרומוסום אחר. במקרה כזה ה-LB יראה כדומיננטי אולם 
הזכרים האלה יראו שונה במקצת  מזכרי LB רגילים.
 
לחץ על התמונה להגדלה  
     
נקבה
cfw (
נדב)

נקבה
cfw (
אדר)
         
         

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08