דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פנים שחורות דומיננט סילבר ציצית / צ'ופ לחי אפורה, לחי פאון לחי שחורה לחי לבנה חזה כתום חזה שחור איזבל / פלורידה פנסי פינגווין פאיד פריזל מקור צהוב לבן פאון גב בהיר CFW שילובים מיוחדים

פאון

 


 

 

שם פאון Fawn
זכר פאון
(נדב)
 
     
סימן F  
     
סוג מ. תלוית מין sex linked
   
מאפייני הזכר
מוטציית הפאון משנה את האפור הרגיל ואת הסימנים השחורים שעל הציפור לסימנים חומים בהירים עם סימונים חומים כהים יותר. הלחיים של הזכר והפלנקס(נקודות הצד) כמעט שזהים לצבע שעל הציפור הנורמאלית רק שאצל הפאון הם הופכים דהויים יותר.לזכרים בד"כ תהיה בטן צהבהבה אבל יש גם בעלי בטן לבנה.
צבע הבסיס של המוטציה הוא חום בהיר
 
מאפייני הנקבה

כמו אצל הזכר, הצבע הבסיסי משתנה לחום בהיר או חום-צהבהב. הטיר מארק (קו הדמעה) והסימנים בזנב בצבע חום כהה וצבע הבטן יהיה חום צהבהב.

   
זיהוי גוזלים  

עוד לפני שהופיע הניצוי (עד גיל שבוע לערך) אפשרי לזהות גוזלי פאון. צבע העור שלהם הוא בהיר ושונה משל גוזלים של רגילים נורמאלים (שחור(. גם המקור יהיה חסר צבע. כשהנוצות יתחילו להופיע מיידית יהיה אפשר לדעת שהגוזל הוא פאון ע"פ הצבע החום צהבהב .

   
זיהוי נשאים  

זכר: אין דרך בטוחה לזהות נשאי פאון. יש כאלה הסוברים כי בטן חומה או "עקבות" של חום בנוצות יכול להעיד על נשאות. הדרך הבטוחה ביותר לזהות נשאים היא ע"י זיווג מכיון וכל הנקבות הצאצאות של זכר נשא פאון יהיו פאון גם הן ללא תלות בזיווג.
נקבה: נקבה לא יכולה לשאת את גן מוטציית סקס-לינק. מספיק גן אחד על הנקבה  - המוטציה תופיע כדומיננטית.

   
שילובים מומלצים  

פאון עכשיו נחשב בין צבעי היסוד(כמו האפור). אפשר לשמוע כבר אנשים אומרים "גרסה אפורה" ו "גרסה חומה"  מכיוון שמוטציית הפאון יכולה להשתלב עם כל מוטציה ללא קונפליקט. הרבה מגדלים נוטים לשלב את הפאון עם OB - ציפור כזה תראה בעלת גוון חום כשכל הסימנים שלה כתומים וגם בחזה יש המון כתום .
עם ה-
 - GCמקבלים ציפור בעלת צבע קרוב ללבן. השילוב הזה נקרא FC fawn cheek

 
הערות
תכונה רצסיבית קשורת מין (sex linked) – בניגוד לבני האדם, הנקבה אצל הציפורים היא הנושאת שני כרומוזומים שונים הקובעים את המין. הזכר בעל זוג כרומוזומים ZZ ולנקבה ZW. חלק גדול מהתכונות שגן Z יכול לשאת לא קיימות בגן W. לפיכך, אצל הזכר, שני האללים חיבים להימצא, כל אחד על גן Z אחר, על מנת שהתכונה תבוא לידי ביטוי בפנוטיפ. אצל הנקבה, לעומת זאת, אם התכונה נמצאת על גן Z הרי שתתבטא בפנוטיפ של הציפור כתכונה דומיננטית.
 
לחץ על התמונה להגדלה  
       
נקבה פאון (נדב)
         
         

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08