דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

לחיים שחורות

 


 

 

שם עברי:

לחיים שחורות

שם באנגלית:

Black Cheeked Waxbill, Black-faced Waxbill
 

שם מדעי:

Estrilda erythronotuos
 

גודל:

12-13 ס"מ

תוחלת חיים:

5-7 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובי תעופה גדולים, גודל מומלץ 60X100X200 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הלחי שחורה באזורים המשווניים של אפריקה. קיימות לו שתי אוכלוסיות בטבע: הראשונה באזורים היבשים של דרום אפריקה; אנגולה, נמיביה, זמביה, זימבבווה ושאר דרום אפריקה פרט לדרומה. השנייה נמצאת בטנזניה, קנייה ואוגנדה. הם חיים באזורי סבך של שיחים נמוכים ויבשים. לעיתים הם עולים על עצים בזמן הפריחה. לעיתים הם מקננים בקיני אורגים ישנים. מחוץ לעונת הרבייה ניתן למצוא אותם בלהקות של 8 עד 15 ציפורים.

ללחי שחורה שלושה תתי מין נפרדים:

  • Estrilda erythronotos erythronotos
  • Estrilda erythronotos delamerei
  • Estrilda erythronotos saligena

קל להפריד בין הזכרים לנקבת בלחיים שחורות.לזכרים צבעים חזקים יותר ובטן שחורה. הצבעים של הנקבה עמומים מאלו של הזכר, צידי הגוף חיוורים יותר, והעיניים חומות.

הלחי שחורה יסתדרו היטב עם תערובת זרעים איכותית לפינקים. בנוסף הם אוהבים תוספת של מזון חי, ירקות, פירות ונקטר. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. הלחי שחורה דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים.

הלחי שחורה יקננו בקופסאות הטלה חצי פתוחות או יבנו את הקן לבד. הלחי שחורה בונים קן בצורת אגס. לעיתים קרובות סביב הקן יש מספר קיני "רביצה" המשמשים את הזכר. חומר הקינון המועדף הוא דשא ארוך. ההטלה כוללת 3-6 ביצים, ושני בני הזוג יחלקו את הדגירה. הדגירה נמשכת 12 יום. הלחי שחורה דורשים מזון חי בזמן הריבוי וגידול הגוזלים. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים. מומלץ להשאיר את הגוזלים עם ההורים לפחות למשך 4 שבועות.

הלחי שחורה הוא מין מארח ל-Steel-blue Whydah.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08