דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

קורדון בלו

 


 

 

שם עברי:

קורדון בלו

קורדון בלו חזה כחול

 

קורדון בלו לחי אדומה

 

קורדון בלו כיפה כחולה

 

שם באנגלית:

Cordon Bleu,
Blue-breasted Cordon Bleu
Red-cheeked Cordon Bleu
Blue-capped Cordon Bleu

שם מדעי:

Uraeginthus angolensis
Uraeginthus bengalus
Uraeginthus cyanocephalus

גודל:

11-12 ס"מ, 10 גרם

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובי תעופה גדולים, גודל מומלץ 120X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הקורדון בלו באזורים המשווניים של אפריקה. הוא חי בסוואנה, אזורים של שיחים וקוצים יבשים, ואזורים מעובדים. הקורדון בלו לעולם ימצא בקרבת מקום למקום שיש בו מים זמינים.

בטבע קיימים שלושה מינים של קורדון בלו:

  • Blue-breasted Cordon Bleu - Uraeginthus angolensis או סתם Cordon Bleu

  • Red-cheeked Cordon Bleu - Uraeginthus bengalus

  • Blue-capped Cordon Bleu - Uraeginthus cyanocephalus

בכל שלושת המינים ניתן להפריד בקלות בין הזכרים לנקבות בקלות, היות ולזכרים יש יותר צבע כחול מאשר לנקבות, והוא גם מבריק יותר. בקורדון בלו לחי אדומה הנקבה חסרה את הלחי האדומה.

המזון מורכב ברובו מזרעים, למרות שאוכל חרקים קטנים מדי פעם. הם ציפורים עמידות, בתנאי שמקפידים על יובש וטמפרטורת מינימום של 18oC.

הקורדון בלו יסתדרו היטב עם תערובת זרעים איכותית לפינקים. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. הקורדון בלו ישמחו גם לתוספות של מזון חי.

הקורדון בלו דורשים מרחב תעופה רב ומתאימים לגידול בכלובי תעופה גדולים. ניתן לערב אותם עם סוגים נוספים בגודל וטמפרמנט דומים, אך הם יתרבו טוב יותר ללא מינים נוספים. הקורדון בלו יהפכו אגרסיביים כלפי בני מינם וציפורים כחולות אחרות בעונת הריבוי, במיוחד אם הכלוב אינו גדול מספיק. יש לספק להם מגוון אפשרויות קינון, וחשוב מאוד לספק להם מזון חי בעונת הריבוי. חומר הקינון המועדף הוא דשא ארוך ונוצות לבנות, ועימו הם יבנו קן בצורת כדור סגור ובקוטר של כ-13 ס"מ. הם רגישים מאוד להפרעות ולכן רצוי להימנע מלבדוק את הקן. ההטלה כוללת 4-5 ביצים, ושני בני הזוג יחלקו את הדגירה. לקראת סוף הדגירה חובה להציע מזון טרי ומזון חי - מחסור בהם יביא לזריקת הגוזלים מהקן. הדגירה נמשכת 11-12 יום. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 19 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים. מומלץ להשאיר את הגוזלים עם ההורים לפחות למשך 4 שבועות.

הקורדון בלו הוא מין מארח חליפי בהעדר פינק אוזניים סגולות ל-Royal Whydah.

 

מאמרים:

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08