מגדלי הפינקים

 


 

 

אזהרה והבהרה:

בראיון זה מופיעה המילה חוחית ו/או ציפורי בר אחרות האסורות לגידול ואחזקה ללא היתר בכתב מרשות הטבע והגנים. גידול ואחזקת ציפורים אלו ללא היתר שכזה אסורה באיסור חמור והינה עבירה פלילית שלצידה ענישה חמורה מאוד.

מאמר זה תורגם והובא לפניך מאחר ומדובר באחד מהמגדלים הטובים ביותר באירופה של פינקים אירופאים, ומספק מידע רב על גידול פינקים בכלל ופינקים אירופאים בפרט, ולאו דווקא על המינים האסורים בגידול.

מובהר במסמך הנ"ל כמו בכל אתר זה, כי עמותת הפינקים מקיאה מתוכה כל המעודד עבירות מסוג זה, וכל הפוגע או המעודד פגיעה שכזו (במרומז או בגלוי) בערכי הטבע ימצא עצמו מורחק מהעמותה לצמיתות. 

  קריאה מהנה,
עמותת מגדלי הפינקים בישראל

ראיון עם מר אנג'לו פומאגולי

ריבוי וגידול החוחית האירופאית והסיבירית, פרוש הפר, סיסקין, פתיאלי, ועוד כמה אחרים

תורגם ברשות ע"י Zigi עבור עמותת הפינקים

כל הזכויות שמורות ©

 

מתקן הריבוי של מר פומאגולי הוא קטן אבל יחיד במינו. כל אחד מהווליירים (וולייר – כלוב תעופה לציפורים) הוא בערך במימדים של בין 60 ל 90 ס"מ רוחב, בין 1.20 ל 1.50 מטר עומק, ובערך 2.10 מטר גובה וכל וולייר שכזה מכיל זוג אחד מהזנים המוזכרים לעיל. רוב הווליירים שלו מקושטים בצמחיה ירוקה, כולל סוג של צמח הקיסוס הצומח על הרשת המעניק לציפורים תחושה של בטחון והרגשה של המצאות בסביבה טבעית. הוא הוביל אותי דרך מתקני הריבוי כשבהם הרבה זוגות של ציפורים יושבות על ביצים וכמה זוגות אפילו היו עם גוזלים. במרכז כל הווליירים היה גן ירקות ערב לחך עם המון צמח שן הארי, עולש, חסה, תרד, ועוד. אני מניח שכמה מהצמחים הללו נועדו להיות מזון לציפורים?

אנג'לו פומאגולי, איטליה

מר פומאגולי הוא מנהל פרויקט קונפיגורציות תוכנה בחברת אלקטל (חברת הטלפונים הצרפתית). הוא גם נלהב, קפדן, דקדקן ובאמת מומחה בריבוי ציפורים אירופאיות, במיוחד המינים הגדולים כגון החוחית האירופאית (והסיבירית) כולל מוטציות של פסטל, חום ואכטיס (אבן צבעונית בעלת גוון אדום). הוא גם מרבה את המוטציה בעלת הגן האדום, כגון אכטיס ואזבל. בכל שנה מר פומאגולי מייצר 100 חוחיות. התחביב הזה מחזיק אותו מאוד עסוק, בכל אופן, הוא נהנה להחליף רעיונות עם חובבי ציפורים מכל העולם.

לכן אם משהוא רוצה ליצור קשר עם מר פומאגולי, יכול לעשות זאת באמצעות האינטרנט. הייתה לי שיחה מאוד מאוד ארוכה איתו. שאלתי אותו המון שאלות, בעיקר על שיטת ההאכלה למספר פרושים אירופאים, כולל "מה תערובת הזרעים היבשה שאתה מאכיל לאורך כל השנה?" הוא עונה "אני מאכיל זרעי חמנית וזרעי ניגר. אני חושב שזרעים אלו הם מאוד חשובים לאחזקת קארדולינה (carduelinae תת קבוצה במשפחת הפרושים, זני הציפורים המדוברות בראיון זה ) כגון חוחיות, רדפול ואחרים במצב בריאותי טוב. זרעי חמנית וזרעי ניגר צריכים להיות טבעיים ולא מעוקרים בשום דרך אפילו לא בשיטת עיבוד החום." אני מייד הגבתי למר פומאגולי " למרבה הצער זירעוני הניגר הזמינים בארה"ב מעוקרים בעיבוד חום והם לא ינבטו. לדעתי האישית, זירעוני ניגר מעוקרים הם חסרי כל ערך תזונתי. בארה"ב, יש לנו שפע של זרעי חמנית טובים מהסוג הגדול. למרות זאת, מה שבהישג ידך כאן הוא הסוג המאוד קטן, כתוצאה מכך חוחיות וציפורים אחרות יכולות לאכול אותם." מר פומגאלי הראה לי זרעי חמנית בעלי פסים אפורים בגודל של גרעין אורז בערך. מר פומאגולי המשיך ואמר "זרעים טובים צריכים לנבוט ב80 אחוז מהכמות שלהם לפחות. לזה אני מתייחס כתזונה טובה לציפורים שלי." הוא המשיך והצהיר "לזרעים יבשים, אני משתמש בשתי תערובות, אחת היא התערובת הבסיסית שאני משתמש בה לאורך כל השנה. היא מורכבת כדלקמן:
 

1.

זירעוני כנרית

2,000 גרם

(canary seed)

2.

זירעוני ניגר

1,000 גרם

(niger seed)

3.

חסה לבנה

250 גרם

(white lettuce )

4.

חסה שחורה

250 גרם

(black lettuce)

5.

זירעוני פרילה

250 גרם

(perilla seed )

6.

זרעי ליפתית

250 גרם

(rape·seed -ממשפחת החרדל)

7.

זירעוני קנבוס

250 גרם

(hemp seed)

8.

זרעוני קוץ

150 גרם

(teazle seed )

9.

זירעוני עולש

150 גרם

(chicory seed)

10.

זירעוני לפת

150 גרם

(turnip seed)

11.

דוחן לבן

150 גרם

(white millet)

12.

זירעוני פשתן

100 גרם

(linseed-flax seed )

 

 סה"כ

 

5 ק"ג

 

 

 

כמות מסוימת של תערובת יבשה (שנקבעת ע"י כמות הציפורים שנוכחים בולייר) מונחים לפני הציפורים במגש עמוק, לא מוסיפים כלום עד שכל המזון נאכל.(אני לא מרשה לציפורים שלי לבזבז אף זרע. הם חייבים לאכול 100% מהתערובת. אני למדתי את זה ממך)"

מר פומאגולי המשיך ואמר שיש לו תערובת נוספת כשהוא ציין שהתערובת היבשה הזו מותנית. היא מכילה 21 סוגי זירעונים שהם כדלקמן:
 

1.

זירעוני בר לכנרית

3,000 גרם

wild canary seed) - תערובת פרמיום)

2.

זירעוני ניגר

2,100 גרם

( niger seed)

3.

זירעוני כנרית

900 גרם

(canary seed)

4.

חסה לבנה 

300 גרם

(white lettuce )

5.

חסה שחורה

300 גרם

( black lettuce )

6.

זירעוני פרילה

300 גרם

(perilla seed )

7.

זירעוני קנבוס

300 גרם

( hemp seed )

8.

עולש

300 גרם

chicory )

9.

זירעוני לפת

300 גרם 

(turnip seeds )

10.

זירעוני פשתן

300 גרם

(linseed-flax )

11.

זרעי חמנית קטנים

300 גרם

(small black sunflower )

12.

זרעי גזר 

300 גרם 

(carrot seeds )

13.

נר הלילה

200 גרם

onagre -Evening Primrose) )

14.

זרעי עגבנייה

200 גרם

(tomato seeds )

15.

זרעי פרג

200 גרם

(poppy seeds )

16.

זרעי שומר

200 גרם

(fennel seeds )

17.

סומסום

200 גרם

(sesame )

18.

קוץ

150 גרם

( cardo,teazle- thistle )

19.

דוחן לבן

150 גרם

(( white mille

20.

דוחן אדום

150 גרם

(( red millet

21.

ציפורני חתול

100 גרם

( tagetes flowers seeds- Marigold)

 

 סה"כ

 

10.25 ק"ג

 

 

שאלתי את מר פומאגולי "איך בדיוק אתה מאכיל את שתי תערובות הזרעים היבשות, התערובת הבסיסית, כללית כפי שכינית אותה והתערובת המותנת כפי שכינית?" הוא ענה, התערובת הכללית מונחת לפני הציפורים כל הזמן. התערובת המותנת מוצעת יום יום בכל השנה בכמויות קטנות במכלים מאוד עמוקים כדי למנוע שפיכת הזרעים. אני גם מגיש בכל השנה את תערובת הזרעים המושרית המכילה ארבעה חמישיות זרעי ניגר, וחמישית זרעי קנבוס. הם מושרים במים (אני מוסיף לזרעים המושרים כמות קטנה של תמיסה נגד חיידקים מזהמים. אני מעדיף להשתמש במלח מרובע - quaternary-salts. חצי כפית תה של מלבין bleach ל 3.7 ליטר מים יכולים להחליף את המלח המרובע). "הזרעים מושרים ל 24 שעות, אז אני שוטף ביסודיות ומכין חלק אחד של זרעים מושרים וחלק אחד של תערובת זרעים מותנים וחלק אחד של אוכל לקן גוזלים יבש. הכל מעורבב ביחד ואני מגיש כמות קטנה של תערובת זו לכל הציפורים שלי", שאלתי אותו "אתה מתכוון שאתה מאכיל את התערובת המושרת הזו בכל השנה, ולמה אתה מערבב זרעים מושרים בזרעים יבשים?" הוא ענה, "ובכן, זה יבטיח לציפורים שלי בחירה מגוונת יותר של מזון"

שאלה:"מר פומאגולי, מה עוד אתה מאכיל את הציפורים שלך במשך עונת הנשירה והזמן שבו הציפורים אינן בעונת הריבוי, "התשובה שלו הייתה, "באופן מעשי מה שציינתי מקודם מוגש לציפורים בכל השנה. למרות זאת, במשך עונת הנשירה וגם בחודשי החורף, אני מגיש לציפורים שלי זרעי חמנית טחונה. אני טוחן את זרעי החמנית השחורה שעושים ממנה שמן. אני מגיש זרעי חמנית טחונה לכל הציפורים שלי. עוד דבר אחד, במשך עונת הנשירה אני גם מגיש חתיכות של מלפפון וירקות אחרים וגם זרעים בשלב החלבי שלהם כגון חמנית,שן הארי, וצמחים אחרים.בעונת החורף אני חותך מלפפון פלוס ירקות אחרים כגון עלי כרוב, וכרוב ניצנים,אולם רק פעמים בשבוע.במשך האביב אני גם נותן להם, מתי שזה זמין, את צמח הכוכבית (chickweed) במיוחד כשהם במצב נביטה (seeding stage )

שאלתי אותו, "כמה ירקות טריים אתה מאכיל את הציפורים?" הוא ענה, "אני לא מאכיל יותר מידי ירקות את הציפורים שלי. לדעתי,האכלת יתר של ירקות לכל זן של ציפורים יגרום לבעיות במעיים, כמו דלקת המעיים. לא כל הירקות הם טובים. אני מגיש ירקות תלוי בעונה ורק כמויות קטנות. כירקות אני גם משתמש בקישוא (בלב של הזוקיני, סוג של קישוא) ("מחשבה שלי – אני יודע כעובדה שבכל איטליה הרבה מגדלים לא משתמשים בירק בכלל)

"יש משהו נוסף שאתה עושה בשביל הציפורים שלך,מר פומאגולי?" הוא עונה, "קארדולין (תת קבוצה של פרושים Carduelin) גם צריכים המון פרוטאין (חלבון) כולל ביצי תרנגולת מורתחת ופרוטאין מן החי, כגון: תולעי קמח חיות ורימות זבובים מורתחות." (רימות זבובים הם הביצים המוטלות ע"י זבובים שבסופו של דבר בוקעות ונהיות רימות, תולעים, לרוב נמצאות על גוויות בע"ח.הם נמצאים בשפע באיטליה, בד"כ משתמשים בהם לפיתיון בדיג או שוב להאכלת ציפורים.)

"באיזו שיטה אתה משתמש בכדי להימנע מתמותה של גוזלים?" הוא עונה, "לפני שנים רבות בתחילת דרכי בריבוי, חוויתי בעיות רבות בניסיונות לספק לציפורים שלי דיאטה מאוזנת. במיוחד בארבעה עד השישה ימים הראשונים לחייהם של הגוזלים. הבעיה הייתה שכמה מנקבות החוחיות האכילו גוזלים אך ורק בפרוטאין בע"ח כגון : רימות זבובים מורתחות ותולעי קמח. הן התעלמו מהמזון ביצים ומהזירעונים המונבטים. כמה נקבות חוחיות אחרות האכילו אך ורק זירעונים מונבטים. בשתי שיטות ההאכלה, המון גוזלים מתו תוך 3 או 4 ימים מהבקיעה. הם מתו ממה שכנראה היה בעיות מעיים, כלומר שלשול, דלקת, בעיות עיכול וכדומה. לאחר כל כך הרבה אכזבות ואובדן רב, אני שניתי את שיטת ההאכלה וגם את האוכל ע"י הכנסת מתכון חדש: סולת, פאטה, וזרעים מורתחים. באותו הזמן גם צמצמתי את כמות פרוטאין מן מבע"ח ל5 או 6 ימים הראשונים. אני גם שניתי את שיטת רימות הזבובים המורתחות. לאחר השבוע השני מבקיעת הגוזלים החלפתי את הזרעים המורתחים בזרעים מונבטים. השינוי הזה פתר את רוב הבעיות עם הנקבות והגוזלים שלהן. אני לעולם לא מגיש ירקות טריים להורים המאכילים בשבוע הראשון לחיי הגוזלים. אני מתחיל להאכיל בכמויות קטנות החל מהיום ה8 או ה 9 מבקיעת הגוזלים, וממשיך עד עונת הנשירה ואחריה. לקראת סוף הנשירה אני מגיש מלפפון ועלי ירקות בכל יום, כפי שצוין קודם, גם זירעונים בשלב החלבי שלהם, כגון חמנית, שן הארי, עולש, ועשב בשלב ההנבטה. (seeding grasses ) עוד טיפ חשוב הוא לזכור שכל כלוב או וולייר חייב להיות לו רשת הניתנת להסרה בכדי למנוע זיהום ולמנוע הפצת מחלות בקרב הגוזלים."

שאלתי את מר פומאגולי, "האם אתה משתמש בכנרים 'כהורים מאמצים'? " הוא ענה, "כנרית נקבה עשויה להיות מתאימה לדגירה וגידול חוחית אירופאית וחוחית סיבירית. אולם, רק במצבי חירום אני משתמש בכנרים 'כהורים מאמצים'. זה לעולם לא שיטת הריבוי הטבעית שלי.

מר פומאגולי המשיך והסביר, "גוזלי חוחית המגודלים באמצעות כנרית פחות חסונים ובריאים מגוזלי חוחית שגודלו ע"י הוריהם הטבעיים. חוחיות זקוקות להרבה יותר פרוטאין וויטמינים מאשר הכנרים. חוחיות מזינות את גוזליהן במזון הרבה יותר מזין מאשר הכנריות. אני רוצה להוסיף שקיימות סיבות רבות נוספות מדוע לא להשתמש בכנריות 'כהורים מאמצים' לחוחיות. לדוגמה, כשחוח גוזל מגודל ע"י הוריו הטבעיים הוא מקבל מהוריו הטבעיים, החוחיות, את הנוגדנים המתאימים המבטיחים לו צמיחה נכונה ועמידות חזקה יותר למחלות וכדומה. ניסיוני האישי הראה לי שזכר החוחית שגודל ע"י כנרית, כשהושם לריבוי בעונה הבאה עם נקבת חוחית פיתח נטייה לרסק ולהרוס את הביצים ובהרבה מקרים לזרוק את הגוזלים מהקן. הבעיות הללו בד"כ לא מתרחשות עם גוזלים שגודלו ע"י חוחיות. למרות זאת,לפעמים בכנר המאלינויס (Malinois - Water Slugger) 'כהורה מאמץ' לחוחית סיבירית, גם לחוחית רגילה וגם למוטציית חוחית (לדוגמה בנדוק). אני חוזר ואומר, אך ורק במקרי חירום. מקרי חירום יהיה אם נקבת החוחית לא תשב על הביצים או שהיא לא תדאג כראוי לגוזלים, או שהיא תוצאה של גידול לא נכון בעצמה (כמתואר כאן)זה חיוני,בכל אופן, להרגיל את הכנרית לקבל מזון בעל תכולת פרוטאין גבוה וגם לקבל פרוטאין של בע"ח, כגון תולעי קמח ורימות זבובים. זה חיוני לחלוטין להישרדותו של גוזל החוחית וצמיחתו בכלל."

"מר פומאגולי, מדוע כנר ה מאלינוייס ולא סוג כנר אחר,כגון הראזה איספאנולה או רולר?" תשובתו הייתה, "המאלינויס הוא כנר קפדן ומיוחד והוא בא מאיזור מלינס אנוורס בבלגיה. כנר המאלינוס קיים מאות שנים והוא גודל במיוחד בשל שירתו הפנטאסטית סוג זה של כנר מאוד חזק ובריא. נקבת המאלינויס משמשת 'כהורה מאמץ' מאוד טוב. הם מאכילים את החוחיות ומגדלים אותן לבגרות בצורה יפהפייה. אולם מגדלים אחרים מאיטליה משתמשים בקרפודקוס מקסיקאנוס (Carpodacus Mexicanus). לדעתי, ציפורים אלו טובים יותר לאמץ זנים יותר עדינים, כגון פרושים ופרושי השור. אה כן, באיטליה מגדלים אחרים משתמשים בכנרית קטנה כהורה מאמץ, כגון ה Fife Fancy, Razza, רולר וכ"ו. מגדלים אלו משיגים תוצאות טובות. "

"מר פומאגולי, המון מגדלים שאני מבקר בכל העולם באיטליה ובאירופה משתמשים בתרופות. האם אתה משתמש בתרופות?" הוא עונה, "אני חושב שהשיטה הטבעית ביותר היא הדרך הטובה ביותר לשימוש, זאת אומרת סביבה טובה,מזון טוב ותחזוקה טובה בשימת לב לשלושה צעדים פשוטים אלו, תרופות בד"כ לא חיוניות.

ברוב המקרים מחלות החוחית קשורות למחלה זיהומית במעיים (coccidioses ). מחלה זו מופיעה במעיו של הציפור. הם משריצים עצמם דרך ההפרשות, במיוחד במהלך החודשים החמים והלחים של השנה. הדרך הטובה ביותר למנוע coccidioses וכל מחלה אחרת של ציפורים היא לבצע את שיטת המניעה, כגון שימוש ברשת בתחתית הכלוב ושמירת הרשת נקייה במיוחד בקרבת הגוזלים. לגוזלים יש נטייה לנקר את ההפרשות של עצמם. אני מנקה את הרשתות בכלובים שלי לפחות פעמים בשבוע.

מחלת ה coccidioses נפוצה בכל אירופה. מניסיוני האישי אף תרופה לא תמגר את המחלה לחלוטין. אולם חיידקים אלו רגישים למוצרים של sulphamide שעשויים לעזור לשלוט בתופעת ה coccidioses ושמירה על רמה מתקבלת על הדעת של התופעה. בבלגיה מגדלים משתמשים במוצר הנקרא ESB3 מעורבב ב Baytril, Furavet או אנטיביוטיקה אחרת לאורך כל השנה. לדעתי שימוש לרעה באנטיביוטיקה יוצר המון בעיות, כגון ביצים בהירות, וגוזלים המתים בתוך הקליפה. הגוזלים שכן שורדים, בד"כ מאיכות נמוכה ומאוד חלשים.

אני מנסה להימנע כמה שיותר בשימוש באנטיביוטיקה מתי שמתאפשר. בכל זאת, אם אני כן משתמש במוצרי Sulphamide אני עושה כן רק 3 או 4 פעמים בשנה למשך 5 או 6 ימים. במקרה זה אני מוסיף מולטי ויטמין למים למשך 10 ימים.תאמין או לא, רוב המגדלים באיטליה משתמשים במוצרים להאבק ב coccidioses בכל חודש. יותר מזה,אפילו בעונת הנשירה בן אוגוסט לאוקטובר, לדעתי כשאתה משתמש בהגזמה בתרופות לטיפול ב coccidioses, הציפורים בסופו של דבר יפתחו עמידות בפני התרופה וגם בריאות הציפור תדרדר. לכן האלטרנטיבה הטובה ביותר היא לבחור ציפורים חזקות ובריאות וליישם תוכנית רביה טובה.השתמש בציפורים שנולדו בשבי לצורך רביה שהם פחות רגישים למחלת ה coccidioses. לידיעתך,באיטליה השוק רווי בכל הסוגים של מוצרי הגופרית. להעלות כמה שמות, ESB3, Baycox, Coccilin וגם Candiocidin בכל אופן Baycoxיותר מידי חזק. הוא צריך להיות בשימוש אך ורק לבעיות רציניות. מוצר זה יהרוג את כל המיקרו אורגניזם וכתוצאה מכך באמת ידרדר את המצב הבריאותי של הציפורים. [הערת המתרגם: למידע על Baycox למניעה וטיפול – להלן קישור]

 

הנה מתכון הסולת של מר פומאגולי:

 

1.

4 כפות של סולת חיטה.

2.

כפית אחת של דבש.

3.

ביצה אחת

4.

כוס אחת של חלב.

5.

מים.

אופן ההכנה,

הרתח כמות קטנה של מים ושים אותם בצד. ערבב את החלב, את הסולת חיטה, ואת החלק הלבן בלבד של הביצה (חלבון) בסיר קטן בערך כ 5 דקות. אתה חייב לערבב כל הזמן את הסולת חיטה באמצעות כף מעץ וכשזה נעשה יבש אתה חייב להוסיף כמות קטנה מהמים שהרתחת ושמת בצד, בסוף הבישול,לאחר כ 5 דקות הורד את הסיר מהאש, קח את הסיר,והסף כפית אחת של דבש ואת חלמון הביצה (החלק הצהוב). אתה יכול אם אתה רוצה להוסיף אבקת ויטמינים או פרוטאין אם אתה רוצה.שים את הסולת במיכל פלסטיק וחכה שתתקרר ותיעשה מוצקה, אז תעביר אותה למקרר (לא לפריזר, אל תקפיא) אתה יכול להחזיק את זה במקרר יומיים שלושה מקסימום. זהו תענוג אמיתי לציפורים. סולת הוא מזון המתעכל בקלות ומזון מאוד בטוח. אני חושב שזהו עוד פתרון אפשרי להאכיל גוזלים בימיהם הראשונים מבלי שיוצרו בעיות מעיים אצלם. (זכור – אתה חייב להחליף את זה בכל יומיים שלושה). זה שימושי גם לפרושים אחרים כגון רד סיסקין, סיסקין אירופאי, רדפול, כנרים וכ"ו.

 

מתכון פאטה ביצים של מר פומאגולי:

 

1. ביצה קשה.
2. 6 כפות של מזון ביצים מסחרי משובח (לגוזלים)
3. מעט אבקת פרוטאין. (כגון קזאין –אבקת חלב)
4. מעט אבקת ויטמינים.

אופן ההכנה,

אני מרתיח את הביצה (ביצה קטנה) כעשר דקות (15 דקות מקסימום לביצה גדולה) אני מסיר את הביצה מהמים ואני מועך אותה לחלוטין, יחד עם הקליפה.אני מוסיף למזון הביצים המסחרי, אבקת פרוטאין ואבקת ויטמינים. אני מערבב הכול עד שאני מקבל מוצר הומוגני ואחיד. הכי טוב להכין את פאטה הביצים יום יום, אבל אתה יכול להכין אותו מראש ולשמור אותו בפריזר (בהקפאה) והפשר מה שאתה זקוק לו בכל יום. שיטת הפשרה מהירה היא לשים את פאטה הביצים בתוך צלחת קטנה ולשים את הצלחת מעל סיר מלא במים חמים

 

מתכון רימות הזבובים המורתחים של מר פומאגולי:

אני קונה רימות זבובים חיים בשוק הדגים ואני מכין אותם בעצמי. קודם כל,אני שוטף את הרימות 3 פעמים במים. אני מרתיח מים ואז אני מוסיף את רימות הזבובים. לאחר שהמים רותחים שוב אני ממתין 2 דקות ואז מסיר. מייד אני שופך אותן למים קרים על מנת להרוג את שאריות הבקטריות. לאחר מכן אני מייבש אותן ושם אותן במיכל פלסטיק.מיכל הפלסטיק מוכנס לשקית ניילון ואני מכניס את זה למקפיא. אתה יכול להפשיר אותן כמתואר למעלה בדומה לפאטה הביצים.

"לסיכום, אני רוצה להוסיף שנהניתי מאוד מהשיחה עם מר פומאגולי. אני מקווה שכל קורא ייהנה מהמאמר הממושך הזה. ההארות וההצעות שלך תמיד מוערכות."

 

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08