דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

אלבום תמונות ניסיון אמיתי ועצות 26/6/07 ניסיון אמיתי ועצות 25/6/07 ניסיון אמיתי ועצות 22/6/07 ניסיון אמיתי ועצות 20/6/07 ניסיון אמיתי ועצות 14/6/07 ניסיון אמיתי ועצות 22/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 21/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 18/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 15/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 8/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 4/5/07 ניסיון אמיתי ועצות 25/4/07 ניסיון אמיתי ועצות 20/4/07 ניסיון אמיתי ועצות 20/4/07 ניסיון אמיתי ועצות 10/4/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 4/4/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 31/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 30/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 27/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 23/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 20/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 17/3/07 ניסיון אמיתי בגידול ועצות 13/3/07 זרעי קנביס ניסיון אמיתי בגידול ועצות 29/1/07 ניסיון אמיתי ועצות 15/1/07 ניסיון אמיתי ועצות 30/12/06 ניסיון אמיתי ועצות 22/12/06 אלבום תערוכת רג'יו אמיליה ניסיון אמיתי ועצות 19/12/06 ניסיון אמיתי ועצות 19/12/06 ניסיון אמיתי ועצות 13/11/06 ניסיון אמיתי ועצות 27/10/06 ניסיון אמיתי ועצות 24/10/06 ניסיון אמיתי ועצות 20/10/06 ניסיון אמיתי ועצות 17/10/06 ניסיון אמיתי ועצות 14/10/06 נסיון אמיתי ועצות 14/10/06 ניסיון אמיתי ועצות 13/10/06 אימון הציפורים לתערוכה ניסיון אמיתי ועצות 29/9/06 ניסיון אמיתי ועצות 260906 ניסיון אמיתי ועצות 22/9/06 ניסיון אמיתי ועצות 19/9/06 ניסיון אמיתי ועצות 2/8/06 ניסיון אמיתי ועצות 27/7/06 ניסיון אמיתי ועצות 18/7/06 ניסיון אמיתי ועצות 18/7/06 ניסיון אמיתי ועצות 17/7/06 ניסיון אמיתי ועצות 17/7/06 ניסיון אמיתי ועצות 29/6/06 ניסיון אמיתי ועצות 28/6/06 ניסיון אמיתי ועצות 27/6/06 ניסיון אמיתי ועצות 26/6/06 ניסיון אמיתי ועצות 23/6/06 ניסיון אמיתי ועצות 22/6/06 מענה: נקבה מתה

ניסיון אמיתי ועצות 22/12/06

 


 

 

ניסיון אמיתי בגידול ציפורים ועצות מועילות לגידול 22/12/06

תרגם ברשות תומר ג. ©

True experience with birds Helpful hints about caged birds 12/22/06

by G.A. Abbate Ph.D.©

ולדוברי האנגלית שבינינו, ניתן להצטרף לחוויה הלימודית בפורומים הבאים ביאהו:

אני נוהג לאכול בצלים ושום מדי יום. זה מרחיק את היתושים, הזבובים, החרקים ומרבית האנשים הבאים לדבר איתי ומתקרבים מדי לפרצופי.

בפלורידה יש הרבה מאוד יתושים, בפרט בעונת הגשמים. במשך שנים הם עקצו אותי למוות, עד שגיליתי את היעילות של שום ובצלים.

בזמן שטיילתי באזור הצפוני של איטליה, או ליתר דיוק באזור רג'יו אמיליה (Reggio Emilia), למרות הקור הבחנתי בכל מקום בכמויות גדולות של עשבים ירוקים ובכללם כוכבית, שן הארי, ואחרים הנושאים זרעים עדינים.

יש לי שני אתרים עם ציפורים.

אתר אחד הוא איש סודי ושותפי העסקי פרנקו גובי בקורגיו, רג'יו אמיליה. אצל פרנקו אנו מייצרים חוחיות רבות, כולל מוטציות וקרדוליאנים אחרים. בכל פעם שאני מגיע לשם, כל הציפורים מזהות אותי ומסתכלות על ידי כאילו מבטאות "בוא ותן לנו מעט מהאוכל הטבעי שאתה מביא בכל פעם שאתה מגיע!" כן, באמת, בחצר הענקית של פרנקו גדלים מעדנים רבים הכוללים עולש, צנוניות, ציקוריה, שן הארי, כוכבית, נר הלילה, חמניות בר קטנות שהגיע מהחווה הקטנה שלי. בזמנים השונים של השנה כאשר אני מגיע רוב הצמחים הנזכרים זמינים שם או בשדות הסמוכים. לפרנקו אין זמן לעשות את הדברים שאני אוהב לעשות עם הציפורים, אבל אני חייב לומר בתוקף, ההצלחה שלו בריבוי חוחיות אירופאיות וקרדוליאנים אחרים נובעת מכך שאני מגיע לשם לעיתים קרובות ונותן לציפורים את הדברים להם הן זקוקות לבריאות ופוריות. בגלל הדחיפה שלי, הוא נשאר נאמן לציפורים אפילו בהיותי רחוק משם. ציפורי כלוב בכלל וקרדוליאנים בפרט לא יחיו חיים שמחים ופוריים על זרעים יבשים מהשק בלבד. כפי שהזכרתי פעמים רבות בעבר, הציפורים בבר, ובכללם קנרי הבר, לעולם אינם אוכלים זרעים יבשים בלבד. הן אוכלות זרעים יבשים רק מהמאכילים שאנשים שמים בחצרות האחוריות שלהם (אני חושב שזה לא נכון להאכיל את הציפורים בחצר האחורית, בפרט לא בזרעי החוח והניגר המעוקרים) (ואני ממש לא מסכים עם אמירה זו - ת.ג.). הציפורים בבר נודדות מצפון לדרום, ממזרח למערב, ועוקבות אחר מזג האוויר למקומות החמים יותר. לדוגמא, הציפורים האירופאיות, כולל החוחיות, נודדות מהצפון הרחוק של אירופה לאפריקה מדי שנה. במהלך המסע לאזורי החריפה שלהן הן מוצאות את כל המזון הטבעי לו הן זקוקות לשמור על בריאותן. ציפורים שאוכלות היטב, אין שום ספק שיהיו פוריות בעונת הריבוי (באביב!).

בזמן זה של השנה, על כל הציפורים בשבי לקבל כמות קטנה של מזון טבעי כמו עלים ירוקים ודשאים צעירים, היכן שהם זמינים. הפחיתו את כמות העלים הירוקים מהסופרמרקט מכיוון שהם ספוגים בכימיקלים כדי להראות יפים לעיני הלקוח. אם אתה חייב להסתמך על עלים מהסופרמרקט, כמו גם על כאלה הנאספים מהשדה, השרו אותם ב-5 ליטר מים עם שתי כפות מלבין (אקונומיקה). השרו את העלים למשך כחצי שעה, שטפו היטב במים זורמים, נערו את המים העודפים, ותנו כמות לכל הציפורים פעמים מספר בשבוע. תנו לי לחזור שוב, כל סוגי הציפורים אוכלות הזרעים, כוללי קנרי הבר, אינם ניזונים מזרעים יבשים מהשק בלבד, אלא אם אנשים טובי לב מספקים אותם. הציפורים בטבע ניזונות מזרעים יבשים אשר נפלו לקרקע וספגו לחות (לעולם לא יבשים). זה המקור לשימוש בזרעים מושרים. רעיון טוב הוא לתת זרעים מושרים מעורבים במזון גוזלים יבש מספר פעמים בשבוע בזמן זה של השנה. על ידי כך, כל הציפורים נשארות מורגלות למזון אותו הן חייבות לקבל במהלך עונת הריבוי (באביב!)

האתר השני בו אני מעורב עם ציפורים, בו אנו מרבים מספר משמעותי של רד-סיסקין שחור כיפה מונצואלה וקרדוליאנים אחרים, הוא בקומה השלישית שלבניין גבוה מאוד (הרבה מדרגות לטפס, בכל מעם שאני עולה אני מאבד מספר ק"ג).

אבל, אני אוסף בשמחה כמות נדיבה של זרעי בר ועלים ירוקים ומטפס בשמחה. האדון אשר אחראי לבית הגידול הזה הוא גמלאי נעים הליכות אשר מזמן עבר את גיל העמידה. הוא מתרברב בהצלחתו בריבוי מינים רגישים של ציפורים.

פעמים רבות, כאשר אני מעיר, הוא מתרברב "ובכן, בכדי לרבות ציפורים בהצלחה חייב להיות לך כישרון!"

יש לי בערך 300 רד-סיסקינים שם,אך באופן מצער רשות שמירת הדגים וחיות הבר לא מאשרת להביא אותם לארה"ב באופן חוקי (אני לא אעשה כל דבר בלתי חוקי להביא ציפורים אלה או ציפורים כלשהם מעבר לים).

רשות שמירת הדגים וחיות הבר בארה"ב טוענת כי הרד-סיסקין הוא מין בסכנת הכחדה, שטויות. הציפור המקוללת מגודלת בשבי בבתי גידול רבים ברחבי העולם. היא לא מין בסכנת הכחדה באירופה או כל יבשת אחרת. רק האנשים האהובים בוושינגטון מאמינים בשטות זו. אם משהו מכם זוכר לפני זמן מה כתבתי על הנושא של מינים בסכנת הכחדה. בזמן תערוכה בגרמניה היו המוני רד-סיסקינים שחורי כיפה למכירה. שאלתי את נציג המקבילה הגרמנית לרשות שמירת הדגים וחיות הבר (רשות הטבע והגנים שלנו ת.ג.) "האם ציפורים אלו אינן נמצאות ברשימת המינים בסכנת הכחדה?" האדון השיב לי בנימוס, "לא בגרמניה. אולי בארה"ב, אבל לא כאן". (אני חייב להוסיף הסתייגות שלי כאן, בנוגע למינים בסכנת הכחדה, ומינים מוגנים ומינים מקומיים - לדעתי יש להגן על ציפורי הבר בארצות מולדתן - ובמיוחד הדבר מתייחס לסחר בציפורים. לכן יש צורך להגן בכל מדינה כנגד סחר בפריטים שנלכדו בטבע, ולמנוע את הפיתוי ביצוא הציפורים ממדינות עולם שלישי למדינות המתועשות. בהחלט יש מקום למצוא פיתרון לאחזקה וריבוי של ציפורים ילידות שבי, על מנת להקטין את הפיתוי ללכידת ציפורי בר, וגם בישראל ת.ג.)

אני מקווה שהתקנה הטיפשית תוקל מעט כך שאנו בארה"ב נוכל לקדם את קידום הציפור היפיפייה והצבעונית הזו. 

הגולדיאן פינק אמור להיות מין בסכנת הכחדה? כיצד הגולדיאן יכול לעבור מיבשת ליבשת מבלי שום הגבלות או סרט אדום? אני מאמין שישנם מינים רבים של ציפורים ברשימת המינים בסכנת הכחדה, אבל מרבית הציפורים עוברות מיבשת ליבשת ללא כל סרט אדום.

בעזרת מומחה המחשבים שלי ואחראי הרשת העלנו תמונות מהתערוכה ברג'יו אמיליה. כאשר נסיים (בקרוב אני מקווה), יהיו קרוב למאה תמונות עם תיאור של כל תמונה. כבר אתה יש לא מעט תמונות, אז הכנסו לאתר של Abba ב- www.abbaseed.com ולחצו על אלבום התמונות של התערוכה לראות בעצמכם.

אני מקווה שאני חולק עימכם ידע שימושי. אני מנצל הזדמנות זו לאחר לכולכם חג מולד שמח, חופשה נעימה לכל אלו שאינם מאמינים בסנטה קלאוס, ושנה טובה שמחה ובריאה.

http://groups.yahoo.com/group/ABBASEEDBIRDSQANDA/
http://groups.yahoo.com/group/COM_USA/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/ColorbredCanaries101Genetics/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/EuropeanGoldFinch/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/GPA101911/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/timbrado/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/NFSS/?yguid=47202339

Everyday I eat onions and garlic abundantly. This keeps away the mosquitoes, flies, insects, and most of all people that come to talk to me very close to my face.

In Florida there are a lot of mosquitoes, especially in the rainy season. For years they chewed the hell out of me, until I discovered the effectiveness of the garlic and onions.

While I was traveling in the northern part of Italy, to be exact, the Reggio Emilia area, despite the cold weather I noticed everywhere an abundant quantity of wild greens including chickweed, dandelions, and others bearing a lot of tender seeds.

I have two locations with birds.
One location is my confidante and business associate Franco Gobbi in Coreggio, Reggio Emilia. Over at Franco's place, we produce lots of Goldfinches including mutations and other Carduelans. Every time I arrive at that location, all the birds recognize me and look at my hands sort of expressing "Come on, feed us some of that natural food that you always feed us every time you come over here!" Yes, indeed, in Franco's huge yard grows all kinds of goodies including escarole, radicchio, chicory, dandelions, chickweed, Bella di Notte, small wild sunflowers introduced there from yours truly's small farm. At the different time of the year that I am there, most or all of the above are available there or in surrounding farm areas. Franco doesn't have much time to do the things that I like to do with the birds, but let me express very firmly, his success in breeding European Goldfinches and other Carduelans is thanks to me that I am there very often and I provide all the birds with what they need to be reproductive and healthy. Because of my pushing to him, he has somehow been faithful to the birds when I'm not there. Caged birds and especially Carduelans will not live happy and reproduce themselves well with just dry seed from the sack. As I mentioned many times before, birds in the wild state, including wild Canaries, never eat dry seed alone. They eat dry seed only from the feeders that people provide in their backyards (I think it is very wrong to feed the birds in the backyard, especially those worthless sterilized thistle/niger seeds). Wild birds migrate from north to south, from east to west, and follow the pattern toward the warmer climates.
For example, the European birds, including the European Goldfinch, migrate from the extreme northern part of Europe toward Africa every year. On the way to their winter destination they find all the natural food they need to maintain their health. Well-nourished birds, without any doubt are very productive during their breeding season (in the spring!).

At this time of the year, all the birds in captivity should receive a small amount of natural food such as greens and seeding grasses, whenever they are available. Minimize the feeding of greens from the supermarket because they are loaded with chemicals to look beautiful before the eyes of the consumer. If you have to depend on the greens from the supermarket, as I mentioned many times in the past, as well as the ones gathered from the wild state, soak them in a solution of a gallon of water with two tablespoons of any kind of bleach. Soak the greens for about a half an hour or so, rise thoroughly under running cold water, shake the excess water, and feed a small amount to all birds a couple times a week. Let me repeat once again, all species of seed eating birds, including wild Canaries, do not nourish themselves on dry seed from the sack unless provided by the good intentioned people. The seed eating birds in their wild habitat eat dry seed, which has fallen on the ground and become swollen by the moisture on the ground (never dry). That is where the idea of soak seed came about. It is a good idea to feed a small amount of properly soaked seed blended with some good dry nestling food a couple times a week at this time of the year.  By doing so, all seed eating birds remain accustomed to the food that they must receive during their reproductive season (IN THE SPRING!).
The other location where I am involved with birds, where we breed a substantial numbers of Black Hooded Venezuelan Red Siskin plus other Carduelans, is on the third floor of a very tall building (lots of steps to climb, every time I do the climbing, I lose a couple pounds).
However, with pleasure I gather a generous amount of wild seed and wild greens and I do the climbing with pleasure. The gentleman in charge of this set up is a retired, pleasant, well over middle age man. He brags over his success in breeding and reproducing delicate species of birds.
Many times when I make a comment or remark, he boasts "Well, to successfully reproduce birds you have to have talent!"

I have roughly 300 Red Siskins available there, but unfortunately, the Fish and Wildlife will not grant me the permit necessary to bring them legally to the USA. (I will not do anything illegal to bring those birds or any birds over seas).

The Fish and Wildlife of USA claim that Venezuelan Black Hooded Red Siskin is an endangered species, BS. The damn bird is so abundantly reproduced in captivity everywhere in the world. It is no longer an endangered species in Europe or in any other continent. Only the beloved people in Washington exercise this nonsense. If anyone of you remembers that sometime ago I wrote about the subject on endangered species. While in Germany in an exhibition there was so many Black Hood Red Siskins for sale for next to peanuts. I asked an official from the Fish and Wildlife equivalent agency in Germany "Aren't these birds supposed to be on the endangered species list?" The gentleman replied to me positively, "Not in Germany. Maybe in America, but not here."

I hope the stupid regulations will relax a little so that we in the USA will be able to carry forward the propagation of this beautiful and colorful bird.

Gouldian Finches are supposed to be an endangered species? How come Gouldians can travel continent to continent without any restrictions or red tape? I believe there are many other species of birds on the endangered list, but most birds travel continent to continent without any red tape.

With the help of my computer wizard and web master Michael we have been posting a photo album of the Reggio Emilia show. When we finish (I hope soon), there will be close to a hundred photos with a description of each photo. So far we have quite a few in already, so go on the Abba web site @ www.abbaseed.com <http://www.abbaseed.com/> and click on
photo album the Reggio Emilia and enjoy yourself.

I hope I am sharing good information with all of you. I take this
opportunity to wish you all a very Merry Christmas, Happy Holidays to those who don't believe in Santa Claus, and a Happy and healthy New Year. Hopefully I will be back in New Jersey in the next several days.
I shall do some more postings when the time permits. In the meantime, do your share to remain educational and active.

If you are not a member of the following groups, please join and be part of the learning experience.

http://groups.yahoo.com/group/ABBASEEDBIRDSQANDA/
http://groups.yahoo.com/group/COM_USA/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/ColorbredCanaries101Genetics/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/EuropeanGoldFinch/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/GPA101911/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/NFSS/?yguid=47202339
http://groups.yahoo.com/group/timbrado/?yguid=47202339

Respectfully yours,
G.A. Abbate
 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08