דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

מזמר אפור

 


 

 

שם עברי:

מזמר ירוק

שם באנגלית:

Gray singing finch, Gray Singer, Gray Canary, White-rumped Serin, White-rumped Seedeater

שם מדעי:

Serinus leucopygius

גודל:

10 ס"מ

תוחלת חיים:

10 שנים

מזון:

תערובת זרעים לקנרים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

פינק קטן ואפרורי זה מסתיר בתוכו לב גדול וזמר ענק. מקורו של פינק זה במערב אפריקה מדרום לסהרה, מסנגל מזרחה לסודן. ניתן למצוא אותם בחוות, כפרים וגנים. בטבע הם נפוצים באזורים יבשים ומכוסי שיחים.  תמיד ימצאו באזורים בהם יש מים זמינים.

כמו הקרוב שלו, המזמר הירוק, זהו פינק אגרסיבי למדי לבני מינו ולמינים קרובים. למרות שרוב הפינקים בקבוצה זו יהיו סבלנים לפינקים ממשפחות אחרות, חלקם יפנו את האגרסיביות לכל הציפורים הקטנות.

המראה של הזכר והנקבה דומה, והדרך הטובה ביותר להפריד בינם היא לפי שירת הזכר. לזכרים שיר נעים מאוד המזכיר את שירת הקנרים, עליו הם חוזרים פעמים רבות ביום, במיוחד בתקופת הריבוי.

המזון מבוסס על תערובת קנרים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, ירקות וזרעים מונבטים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן. הם ישמחו מאוד למזון חי, בפרט טרמיטים ולרוות שלהם, ובמיוחד בזמן גידול גוזלים. הם לא יבחלו גם בכנימות ושאר חרקים הנמצאים על גבי העשבים אשר את זרעיהם הם אוכלים. הם יוכלו מגוון ירקות ופירות אשר מרבית הפינקים יסרבו לנסות.

ניתן לגדל מזמרים ירוקים בלהקה או עם סוגי פינקים אחרים בכלובי תעופה גדולים מאוד. אחרת עדיף לגדל אותם כזוגות בודדים. המזמרים האפורים יעדיפו סלי הטלה קטנים (דומים לאלו של קנרים). הטלה מונה 2-4 ביצים, והגוזלים בוקעים לאחר כ-13-14 יום. הנקבה מאכילה את הגוזלים לבד. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-20 יום ונגמלים לאחר כ-21 עד 28 יום נוספים.

למזמר האפור שלושה תתי מין מוכרים:

  • Serinus leucopygius leucopygius - תת המין העיקרי, נמצא מסודן ואתיופיה ודרומה לאוגנדה

  • Serinus leucopygius pallens - ניגריה

  • Serinus leucopygius riggenbachi - מסנגל למערב סודן

 

מאמרים:

 

חומר נוסף:

http://www.birds2grow.com/black-sample.html

http://www.nfss.org/Birds/Species/Finches/Cardulian/Singers/gray-sing.html

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08