מגדלי הפינקים

 


 

 

שם עברי:

המגפי מניקין

שם באנגלית:

Magpie Mannikin, Pied Mannikin, magpie munia

שם מדעי:

Spermestes fringilloides, Lonchura fringilloides

גודל:

11-12 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של המגפי מניקין באזורים המזרחיים של מרכז אפריקה מדרום לסהרה. הוא חי בסבכים של במבוק בר (Bindura bamboo) הצומחים לגדות נהרות, ובדרך כלל חברותי. הוא ניזון מזרעים ותבואה ומתקבץ בקבוצות גדולות בעונת ההבשלה של  זרעי הבמבוק.

המגפי מניקין מעדיפים את גרעיני הדוחן הגדולים בתערובת פינקים וייהנו מתערובת תוכונים סטנדרטית, או סתם גרעיני דוחן לבן. הם אינם מראים חיבה מיוחדת למזון רך, ירקות וזרעים מונבטים. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד. המגפי מניקין מאכילים את הגוזלים זרעים בלבד, וניתן להוסיף להם בזמן זה שיבולי סיטריה.

המגפי מניקין קשים לריבוי. הם זקוקים לסביבה שקטה, ויטילו בקופסאות הטלה חצי פתוחות או בסלסילות גדולות (אשר אינן מומלצות עקב נטיית האצבעות להתפס בהן). בדרך כלל הם נוטים לבנות קן לבד, ולכן מומלץ לספק להם ענפים או צמחים עליהם יוכלו לבנות את הקן, וחומרי קינון מתאימים. הם מין ביישן ואינם אוהבים פלישות או בדיקות תכופות. במיוחד מוטב לשמור מרחק לקראת הפריחה מהקן. הקן ניבנה מעשבים יבשים, סיבי קוקוס וחומרים דומים. כמו רוב המניקינים הם טווים קן כדורי עם כניסה צרה באחד מצידי קופסת ההטלה. ההטלה מונה 4-6 ביצים, ושני ההורים חולקים את הדגירה. הדגירה מתחילה אחרי הביצה השלישית ונמשכת כ-13 יום. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-21 יום, ונגמלים לאחר כ-25-30 יום נוספים. במהלך תקופה זו הגוזלים אוהבים לחזור לקן לשינה.

בדרך כלל לאחר ההטלה הראשונה ההורים להוטים מאוד להמשיך ולגדל מחזור נוסף.

 

מאמרים:

 

לקריאה נוספת:

http://clubscap.free.fr/index.php?page=id78 (רק לדוברי הולנדית שוטפת)

http://www.ff3.co.uk/cragsipb/forum/index.php?s=666ebf62531be1677d19a1e9994d2299&showtopic=3847&pid=26707&st=0&#entry26707

 

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08