דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

פרסון פינק

 


 

 

שם עברי:

פארסון פינק

שם באנגלית:

Parson finch, Black-rumped Grassfinch, Black Throat, Diggles, Black-throated Grassfinch

שם מדעי:

Poephila cincta cincta

גודל:

12 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  90X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הפארסון פינק הוא באזור החוף של צפון קווינסלנד ובמרכזה. סביבת המחייה העיקרית שלהם היא הערבות וצמחייה שעל גדות נהרות. כיום הפארסון פינק נכחד משני שליש מתחום מחייתו, ורשום כזן מוגן ב-CITES II.

ישנם גירסאות שונות לגבי התאמתו לזנים אחרים. יש הרואים בפארסון פינק ציפור שלווה הניתנת לגידול עם ציפורים אחרות, אך לא עם גראסים או מאסקד פינק, על מנת למנוע עירוב הסוגים. אחרים טוענים שהוא עשוי להיות אגרסיבי כנגד ציפורים קטנות ממנו, ואפילו ציפורים שלוות גדולות ממנו. אם מחזיקים אותם עם זנים גדולים מהם הם יימצאו את הפינה שלהם בכלוב התעופה. גם אז הם עלולים לחדור לקינים של ציפורים אחרות בחיפוש אחרי חומרי קינון.

זיהוי המין הפארסון פינק יכול להיות קשה. המראה של הזכרים והנקבות כמעט זהה. כאשר מניחים אותם אחד ליד השני, הסימון על הגרון של הזכרים נראה מעט רחב ומשולש יותר מזה של הנקבה הדומה יותר בצורתו לדמעה. הראש של הזכר רחב יותר ובעל צבע אפור בהיר, בעוד שהנקבה נוטה להיות חומה/אפורה כהה יותר.

המזון מבוסס על תערובת פינקים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, מזון חי וזרעים מונבטים, ולא יתלהבו מירקות ופירות. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן. חשוב להיזהר מלהגזים בכמות המזון החי למנוע השמנה.

הפארסון פינק מתרבים בקלות ברגע שמספקים להם את התנאים הנכונים. ניתן להרבות אותם בלהקה או בזוגות. הם מסתדרים מצוין בווליארים מעורבים עם פינקים אחרים, ומסוגלים לעמוד על שלהם. חשוב לשים לב כי הם עשויים להפריע לדגירה של זנים אחרים. הם ציפורים פעילות, וייהנו כלובי תעופה גדולים באורך 90 ס"מ לפחות, אם כי יסתדרו בפחות.

מומלץ לתת לפארסון פינק לבחור לבד את בן זוגם. ברגע שנוצר קשר קשה מאוד לנתק אותם. הזוגות נקשרים לכל החיים, ומבלים חלק גדול מזמנם בטיפוח הדדי.

הפארסון פינק אוהבים לרדת לתחתית ולהסתתר בקן. לכן מומלץ לתת להם קופסאות הטלה עמוקות אשר הפתח נמצא בחלק העליון. הם ישמחו להשתמש בכל חומר צמחי רך לבניית הקן, שבנוי בצורה רופפת למדי. גודל ההטלה 5-9 ביצים, הבוקעות לאחר 12 יום. שני המינים חולקים את הדגירה והאכלת הגוזלים. הם אינם דורשים מזון חי גם בזמן הבקיעה, אך ישמחו מאוד לקבל תוספת מזון ביצים אותו יעבירו במהירות לגוזלים. הגוזלים פורחים בגיל 21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

מוטציות:

  • כהה (dark): מוטציה הקיימת בטבע הכוללת גוף חום כהה

  • שוקולד (chocolate)

  • פייד (Pied)

  • פאון (fawn):

  • קרם (cream):

  • לבן (white)

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08