דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

חזה זהב לחי תפוז אוזניים אדומות סט. הלנה / ווקסביל מצוי סנגל לבנדר פיטיליה כנפי ארגמן כנפי ארגמן אדום פנים קורדון בלו לחיים שחורות מלבה אוזניים סגולות גרנדיר סגול פיטר טווינספוט טווינספוט חום מניקין ברונזה מקור כסף ראש פנינה גרון שחוט ראש אדום מניקין גב ערמון מניקין שחור ולבן אורג נפולאון אורג כתום Whydah - גן עדן Indigobird - קומבסו מזמר ירוק/מוזמביק מזמר אפור

סנגל

 


 

 

שם עברי:

סנגל, סנגל פייר פינק, פינק אש מקור אדום

שם באנגלית:

Senegal Fire Finch, Red Billed Fire Finch

שם מדעי:

Lagonosticta senegala   

גודל:

9-10 ס"מ, 8.5 גרם

תוחלת חיים:

4 שנים

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובים גדולים עם צמחיה, גודל מינימאלי 60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של פינק זה באפריקה מצפון לסהרה. הוא חי באזורים בסוונות עם שיחים או סבך אקציה. הוא מתרחק מהאזורים הרטובים יותר או בעלי צמחייה צפופה, אך בדרך כלל ימצא בסביבת גוף מים גלוי.

ישנם תישעה זנים של פינקי אש (Lagonosticta - fire finches), אך רק בודדים מהם קיימים בשבי, ובפרט הסנגל וה-Vinaceous.

זהו פינק שלו מאוד הניתן לריבוי בכלובי תעופה מעורבים, בלהקות או בזוגות, על אף שבכלובי תעופה גדולים ההצלחה בריבוי גבוהה יותר. כמו עם ציפורים טרופיות רבות חשוב מאוד להקפיד על יובש וחום.

קל להבדיל בין הזכר והנקבה לפי הצבע, כאשר הזכר אדום בוהק והנקבה חומה בהירה עם מעט אדום. בנוסף לזכר עיגול צהוב סביב העין, ההופך בולט יותר ויותר עם השנים.

הסנגל ייהנו מתערובת זרעים איכותית לפינקים. הם ייהנו מתוספת של מזון ביצים, זרעים מושרים או מונבטים, עשבים עם זרעי בוסר. בדרך כלל הם לא יתלהבו מעלים ירוקים, פירות וירקות טריים.  הסנגל אוהבים מאוד תוספת מזון חי. מזון זה אהוב עליהם כל השנה וחיוני לריבוי. סודי המזון החי המועדפים הם לרוות של טרמיטים, תולעי קמח, כנימות, זבובים ורוות זבובים, וחרקים קטנים אחרים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן.

הסנגל יקננו בהצלחה בקופסאות הטלה חצי פתוחות, או יבנו לבדם קן קרוב לאדמה. חומרי הקינון המועדפים הם דשא ארוך,  סיבי קוקוס ומעט נוצות לריפוד הקן הבפנים. הקן עצמו כדורי ועשוי מעשב.  הסנגל הוא דוגר קל וינטוש את הקן בעיקבות כל הפרעה, לכן מומלץ להימנע מבדיקת הקן. ההטלה כוללת 3-6 ביצים. הדגירה נמשכת 12-13 יום, ושני ההורים חולקים אותה. הגוזלים פורחים מהקן לאחר 18-21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

סיבה נוספת לגידול הסנגל היא ריבוי ה-(Village Indigobird (Vidua chalybeata. ה-Village Indigobird הינו טפיל קינון המטיל את ביציו בקינים של הסנגל.

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08