דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

גראסים פרסון פינק מאסקד פינק זברה פינק גולדיאן פני ינשוף סטאר פינק פינק מצויר פינק הארגמן חזה ערמון דיאמונד צ'רי פיקטורלה

גראסים

 


 

 

שם עברי:

גראסים

שם באנגלית:

Shaft-tailed finch, Hecks Grass Finch, Long-tailed, Black Heart finch

שם מדעי:

Poephila acuticauda

גודל:

 

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  90X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורם של הגראסים בצפון מערב אוסטרליה. הם מאכלסים את הערבות, אך ניתן למצוא אותם גם בערים בפארקים ושכונות מגורים.

זיהוי המין בגראסים יכול להיות קשה. המראה של הזכרים והנקבות כמעט זהה. כאשר מניחים אותם אחד ליד השני, הסימון על הגרון של הזכרים נראה מעט רחב ומשולש יותר מזה של הנקבה. האפור על הראש של הזכר יהיה נקי יותר בדרך כלל, והפסים בצדדים עבים יותר. לזכר גם שירה אופיינית בקול גבוה, המלווה בניתורים.

המזון מבוסס על תערובת פינקים סטנדרטית. הם ישמחו למזון ביצים, ירקות וזרעים מונבטים. כמו לכל הפינקים חשוב לספק גישה לקליפת ביצה מרוסקת, עצם דיונון (סבידה) וצדפים מרוסקים לקבלת סידן.

הגראסים מתרבים בקלות ברגע שמספקים להם את התנאים הנכונים. ניתן להרבות אותם בלהקה או בזוגות. הם מסתדרים מצוין בווליארים מעורבים עם פינקים אחרים, ומסוגלים לעמוד על שלהם. חשוב לשים לב כי הסקרנות שלהם עשויה להטריד זנים קטנים וביישנים יותר. הם ציפורים פעילות, וייהנו כלובי תעופה גדולים באורך 90 ס"מ לפחות, אם כי יסתדרו בפחות. כלוב גדול גם ישמור על הנוצות המחודדות בזנב מהן נשאב שמם.

הגראסים אוהבים לרדת לתחתית ולהסתתר בקן. לכן מומלץ לתת להם קופסאות הטלה עמוקות אשר הפתח נמצא בחלק העליון. הם ישמחו להשתמש בכל חומר צמחי רך לבניית הקן, שבנוי בצורה רופפת למדי. גודל ההטלה 4-7 ביצים, הבוקעות לאחר 13 יום. שני המינים חולקים את הדגירה והאכלת הגוזלים. הם אינם דורשים מזון חי גם בזמן הבקיעה, אך ישמחו מאוד לקבל תוספת מזון ביצים אותו יעבירו במהירות לגוזלים. הגוזלים פורחים בגיל 21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

ה-Hecks shaft tailed הוא תת מין נפרד של הגראסים (P. acuticauda hecki), עם מקור בצבע אלמוג בהיר יותר. הצבע האדום הוא דומיננטי על הצהוב, ולעיתים קרובות מקבלים ציפורים בעלות מקורים בצבעי ביניים כאשר מנסים לפתח ציפורים בעלות מקור צהוב.

לגראסים מספר מוטציות אשר פותחו בשבי וכוללות:

  • פאון (fawn)

  • פאון מדולל/איזבל (diluted fawn/Isable): פאון הוא קשור מין רצסיבי, בעוד האיזבל הוא בלתי תלוי מין (אוטסמלי) רצסיבי.

  • קרם (cream)

  • לבן (white)

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08