דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פינקים אוסטרלים הודו פאסיפים בנגלזים פינקים אירופאים פינקים אפריקאים פינקים אמריקאים קנרים רכי מקור

בנגלזים

 


 

 

שם עברי:

בנגלז

 

שם באנגלית:

Bengalese Finch, Society Finch

שם מדעי:

Lonchura Domestica

גודל:

11-12 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  45X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

השם האנגלי Society (חברותי) מתאר פינקים אלו בצורה נהדרת. פינקים אלו חברותיים מאוד ונוטים להתערב בחיי כל הציפורים בסביבתם. הבנגלזים הם ציפור נהדרת למתחילים. קל מאוד לטפל בהם, הם עמידים מאוד, זולים ומתרבים בקלות.

הבנגלזים הם בין המניקינים המקסימים והמעניינים ביותר. הבנגלזים אינם קיימים בטבע, וסבורים כי הם פותחו על ידי מגדלים סיניים ויפניים לפני כ-300 שנה. ההנחה היא הם צורה מבויתת של הנזירה בעלת הגב הלבן, למרות שאין ביטחון בכך.

הזכרים והנקבות נראים זהים לחלוטין, והדרך היחידה לזיהוי המין היא לפי ההתנהגות. הזכרים שרים שיר האופייני למרבית סוגי המניקין.

קשה יותר לעצור את הבנגליזים מלהתרבות ולגרום להם להתרבות. הם תמיד מוכנים להתרבות, ויבנה את הקן שלהם בכל מקום אפשרי. אם משכנים כמה זוגות בכלוב אחד, כולם יצטופפו לקופסת הטלה אחת, ולעיתים קרובות ניתן למצוא בלילה 8-10 ציפורים מצטופפות יחדיו. החיסרון בשיטה זו היא שהביצים ניזנחות לעיתים קרובות, ולכן הדרך הטובה ביותר לרבות אותם היא בזוגות, למרות שניתן גם בשלשות ורביעיות.

הם מטילים 4-8 ביצים, ודוגרים 13 יום עד לבקיעה. ההורים נמרצים ביותר ויטפלו אפילו בהטלה גדולה. הגוזלים עוזבים את הקן בגיל 21-25 יום, והופכים עצמאיים 2-3 שבועות לאחר מכן. הגוזלים ימשיכו ויחזרו לקן, ואפילו יסייעו בהאכלת אחיהם הקטנים.

ניתן למצוא מספר גוונים שלהם: שוקולד, לבנים, חומים, לבן מלא וצ'ופ (מצויץ).

הבנגלז הוא ציפור מאמצת נהדרת, שבתנאים המתאימים תיקח כמעט כל גוזל תחת חסותה. לכן מגדלים תמיד יחזיקו מספר זוגות למקרה שיהיה גוזל או ביצים נטושות.

 

מאמרים:

מידע נוסף:

http://www.zebrafinch.com/SocietyFinch/Society.html

Society Finch (Bangalese) Mutations

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08