דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פארוט פינק אורזיות מקור כסף הודי פינק התבלין תות שדה תות שדה ירוק נזירה ראש לבן נזירה ראש שחור נזירה שלושה צבעים טימור זברה פינק

פינק התבלין

 


 

 

שם עברי:

פינק התבלין

 

שם באנגלית:

Spice Finch, Nutmeg Finch, Scaly-breasted munia, spotted munia   

שם מדעי:

Lonchura punctulata

גודל:

11-12 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלוב מלבני, מינימום  90X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של פינק התבלין בהודו, סרי לנקה ואינדוזיה שם ניתן למצוא אותו ביערות פתוחים ואזורים מעובדים. לפינק התבלין 12 תתי מין שונים, כאשר בשבי מוצאים בעיקר את ה-Lonchura punctulata. מקור השם בספינות התבלינים שהביאו פינק זה לאירופה.

פינק התבלין קל לגדול ובעל מזג נוח. מתאים לגידול בכלובי תעופה גדולים בלהקה של שלושה זוגות ויותר, כלובי תעופה גדולים מעורבים, ובזוגות. גידול שלהם בכלובי ריבוי דורש מתן מרחב רב, ומתן תשומת לב רבה ללחות ועוצמת התאורה.

פינק התבלין הוא מונומורפי, המופע של הזכרים והנקבות במין זה זהה, והדרך היחידה להבחין בין הזכרים לנקבות היא לפי שירתו החרישית של הזכר וריקוד החיזור.

פינק התבלין יסתדר מצוין עם תערובת זרעים איכותית לפינקים. הוא יעדיף את הזרעים הגדולים, ויסתדר מצוין עם תערובת לתוכונים. מזון ירוק וזרעים מושרים יתקבלו בשמחה,, ומומלץ לתת להם גם מזון ביצים. הם ישמחו גם לעשבים עם זרעי בוסר. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד.

פינק התבלין הינם קלים מאוד לריבוי. הם הורים מצוינים ואף יאכילו גוזלים של מינים אחרים. הקינון יתבצע בקופסאות הטלה חצי פתוחות, או עם כניסה עגולה. חומרי הקינון החביבים עליהם כוללים עשב יבש, סיבי קוקוס, יוטה, אזוב ונוצות. קל מאוד להפריע להם בזמן הדגירה ולכן מומלץ להימנע מבדיקת הקן. ההטלה כוללת 4-8 ביצים אשר הנקבה והזכר חולקים את הדגירה עליהן. הדגירה נמשכת כ-14 יום. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-19-21 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

מוטציות:

  • ראש אדום - הסטאר הרגיל

  • ראש צהוב - צבע הראש הרגיל מוחלף על ידי צהוב

  • פאון (Fawn) - יכול לבוא עם ראש אדום או צהוב

  • קינמון (Cinamon) - יכול לבוא עם ראש אדום או צהוב

  • פייד (Pied) - יכול לבוא עם ראש אדום או צהוב

 

מאמרים:

 

קריאה נוספת:

http://www.efinch.com/species/spice.htm

http://www.nfss.org/Birds/Species/Finches/NunsMann/Spice.html

http://www.finchsociety.org/fsa/stars/stars.htm

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08