מגדלי הפינקים

 


 

 

שם עברי:

פיטיליה צהוב כנפיים, פיטיליה זהובת כנפיים

שם באנגלית:

Yellow Winged Pytilia, Red Faced Aurora Finch, Golden Winged Pytilia, Red Faced Aurora Waxbill

שם מדעי:

Pytilia hypogrammica   

גודל:

13 ס"מ

תוחלת חיים:

 

מזון:

תערובת זרעים לפינקים, מזון ביצים, זרעים מושרים ומונבטים,  מים מסוננים

מגורים:

כלובים גדולים עם צמחיה, גודל מינימאלי 60X35X40 ס"מ.

תיאור:

 

מקורו של הפיטיליה צהוב הכנפיים במערב אפריקה מסיירה לאון, גיניאה וקמרון. אזורי המחייה שלו הם שטחים פטוחים, סוואנות ולפעמים אזורים מיוערים קלות. בדרך כלל ניתן לראות אותם בזוגות או קבוצות משפחתיות קטנות, אוכלים מהאדמה או סמוך אליה.

הפיטיליה צהוב הכנפיים שקט חברותי וניתן לריבוי בכלובי תעופה מעורבים, כלובי תעופה וזוגות. הפיטילה צהוב הכנפיים אוהב ללקט זרעי מהרצפה, ולכן חשוב להבטיח שטחים פתוחים ומוארים בכלוב. כמו רבים מהמינים הטרופיים דורש תנאים מינימאליים של חום מעל 11oC ויובש.

קל להפריד בין הזכרים לנקבות, לפי הצבע האדום של הפנים בזכר, הנעדר בנקבות.

הפיטיליה צהוב הכנפיים יסתדר מצוין עם תערובת זרעים איכותית לפינקים סטנדרטית. בנוסף הם חייבים מזון ביצים ומזון חי המורכב בעיקרו מלרוות של טרמיטים ונמלים, ובפרט בזמן הריבוי. מזון ירוק וזרעים מושרים יתקבלו בשמחה. הם ישמחו גם לעשבים עם זרעי בוסר. סידן בצורה של קליפות ביצה מבושלות וטחונות, צדפות גרוסות ועצם דיונון צריך להיות זמין תמיד.

הקינון יתבצע בקופסאות הטלה חצי פתוחות, בתנאים המתאימים הם ישמחו לבנות קן לבדם. חומרי הקינון החביבים עליהם כוללים עשב יבש, סיבי קוקוס, יוטה, אזוב ונוצות. קל מאוד להפריע להם בזמן הדגירה ולכן מומלץ להימנע מבדיקת הקן. ההטלה כוללת 4-5 ביצים אשר הנקבה והזכר חולקים את הדגירה עליהן. הדגירה נמשכת כ-13 יום. לקראת סוף הדגירה חובה להציע מזון טרי ומזון חי - מחסור בהם יביא לזריקת הגוזלים מהקן. הגוזלים פורחים מהקן לאחר כ-18-20 יום, ונגמלים לאחר 21 יום נוספים.

סיבה מיוחדת לגידול הפיטיליה צהוב הכנפיים היא כאשר רוצים לרבות את ה-Togo Paradise Whydah. ה-Togo Paradise Whydah הוא טפיל קינון של הפיטיליה צהוב הכנפיים, המטיל את הביצים שלו לצד ביצי הפיטיליה צהוב הכנפיים. הנקבה של ה-Togo  Paradise Whydah נמשכת לשירת החיזור של הפיטיליה צהוב הכנפיים, ובצורה כזו מגיעה לקינים שלהם בזמן הנכון.

 

מאמרים:

 

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08