דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פנים שחורות דומיננט סילבר ציצית / צ'ופ לחי אפורה, לחי פאון לחי שחורה לחי לבנה חזה כתום חזה שחור איזבל / פלורידה פנסי פינגווין פאיד פריזל מקור צהוב לבן פאון גב בהיר CFW שילובים מיוחדים

איזבל / פלורידה פנסי

 


 

 

שם איזבל
Isabel
פלורידה פנסי
Florida Fancy


איזבל OB, נקבה (אריאל)


איזבל זכר (אדר)

     
סימן IS, GIS, FIS FF
     
סוג מ. רצסיבית מ. קו-דומיננטית
   
הערה: שתי המוטציות הנ"ל זהות לחלוטין בצורה החיצונית. ההבדל ביניהן הוא צורת התורשה. האיזבל מצויה באוסטרליה ואירופה. הפלורידה אמריקאית.
 
מאפייני הזכר
מוטציה זו גורמת לדיכוי של כל הצבע השחור (Eumelanin) בציפור.כך נוצרת ציפור כולה לבנה עם סימני כתום, ולעיתים יהיו שנצים כתומים בכנפיים. הלבן אינו לבן טהור, גוון כסוף יכול להופיע בתנאי תאורה מסוימים. הבטן תראה בדרך כלל בצבע קרם-צהבהב עשיר.
 
מאפייני הנקבה
כמו הזכר, הצבע האפור והשחור מדוכאים, ונשאר צבע לבן כסוף. הבטן הצהובה והזנב, שרואים גם אצל הזכר, עשירים יותר אצל הנקבה. השנצים הכתומים, לעומת זאת, בדרך כלל לא מודגשים כמו אצל הזכר.
 
זיהוי גוזלים
 
   
זיהוי נשאים  
אצל האיזבל (מוטציה רצסיבית) לא ניתן לזהות נשאים.

זכר נשא:
כאשר הפלורידה פנסי מוכלא עם זברה אפור רגיל, התוצאה היא צבעי ביניים בין השניים, גוון אפור כסוף חלש. הצבעים השחורים הנורמאליים מדוכאים לרמה כזו שהם דומים לצבעי הגוף. ציפורים אלו נקראות Silver Isabel ולאחרונה יש ויכוח על החלפת שמם לפלורידה פסטל. עם הצבע האפור החלש וסימני הכתום החזקים לעיתים מתבלבלים עם ה-רצסיב סילבר למרות שבאחרון סימני הדמעה (tear mark) והחזה החלשים בולטים על רקע הצבע הבסיסי הדהוי. השנצים הכתומים בכנפיים יכולים להראות בפלורידה פנסי כמו הצבע הכתום צהבהב של הבטן.

נקבה נשאית: כמו אצל הזכר, הנקבה בעלת צבע האפור כסוף כאשר סימני השחור הטבעי מדוכאים עד לרמת צבע הגוף. הנקבות בדרך כלל בהירות יותר מהזכרים. הבטן תהיה בגווני הפלורידה פנסי, אך לא בגוון כה עשיר. 
   
שילובים מומלצים  
האיזבל או הפלורידה פנסי מזווגים לעתים עם מוטציות אחרות אשר מעשירות או מגדילות את הסימנים הכתומים אצל הזכר. מעט מאד שינויים ניתן להשיג אצל הנקבה מאחר והצבעים האפור והשחור נעלמים ואין לה סימנים כתומים.
עם Fawn Cheek - שילוב הגורם להבהרת הציפור אך מוסיף "לחיים" לנקבה, אשר לעיתים נראית כנשאית orange breast.
עם Black Breast - הזכר מאד מרשים כאשר משולב עם מוטציה זו אשר גורמת להגדלת כתמי הלחיים כמו גם העשרה של השנצים הכתומים בכנפיים. זיווגים אלו מוגדרים כ-Phaeos שהוא קיצור ל-Phaeomelanin, הפיגמנט הכתום בזברה.
עם Orange Breast על מנת ליצור חזה כתום. ניתן לזווג פלורידה פנסי עם מוטציית Black Face, אך ללא תוצאות נראות לעין על הזכר או הנקבה. אם משולב גם כן עם Orange Breast אזי אזור הפנים והחזה המוגדל יהיו כתומים. הקומבינציות האולטימטיביות הן כל ארבעת המוטציות ביחד כדלהלן: Florida Fancy, Black Breast, Orange Breast, Black Face. ארבעה שילובים אלו יכולים ליצור ציפור זכר עם ראש כולו כתום, והצבע הכתום ממשיך מהמקור, לחזה ועד פתח ה vent, עם הרבה שנצים כתומים בכנפיים.
 
הערות
הפלורידה פנסי התגלה ופותח בארצות הברית בתחילת 1970. באופן ויזואלי המראה דומה ל Isabel שבאירופה ובאוסטרליה, אך צורת התורשה שונה. בשתי היבשות האחרות המוטציה היא רצסיבית בשעה שבארה"ב היא קו-דומיננט. מספר Isabels הובאו לארצות הברית כך שמגדלים המחזיקים בהן יוכלו ללמוד את צורת התורשה וההבדל עם ה-FF האמריקאי. השם 'פלורידה פנסי' ניתן על ידי Hazel Kipp מפלורידה.
ה-Isabel של האירופאים והאוסטרלים הוא שם של צבע בגוון חום-צהבהב, "שנאמר כי הוא מזוהה עם הנסיכה הספרדייה איזבלה, ביתו של המלך פיליפ ה-II, ברמיזה על צבע הבגדים התחתונים שלה אשר לבשה ללא החלפה מ1601 עד 1604, כתוצאה מנדר שנדרה." (מילון וובסטר 1913).
 
לחץ על התמונה להגדלה  

גוזל איזבל BB BF
(
יוחאי)

פיאו, איזבל BB BF (יוחאי)

נקבה
איזבל ob  (נדב)

 איזבל bb/ פאון ob (
קובי)

איזבל, נקבה (אריאל)
         
         

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08