דף הבית למעלה מערכת הפורומים גלרייה כתוב אלינו מפת האתר חיפוש English

  מגדלי הפינקים

פנים שחורות דומיננט סילבר ציצית / צ'ופ לחי אפורה, לחי פאון לחי שחורה לחי לבנה חזה כתום חזה שחור איזבל / פלורידה פנסי פינגווין פאיד פריזל מקור צהוב לבן פאון גב בהיר CFW שילובים מיוחדים

פאיד

 


 

 

שם מנומר, פאיד Pied

זכר פאיד צ'ופ (אדר)
     
סימן P  
     
סוג מ. רצסיבית  
   
מאפייני הזכר
ניצוי לבן מחליף את הניצוי הרגיל בסדר אקראי. מופיעים כתמים של נוצות לבנות על פני גוף הציפור עד כדי כיסוי מלא של כל הגוף. להבדיל משאר המוטציות הלבנות, כאן לנוצות יש צבע לבן בוהק מיוחד. במקרה זה ניתן לזהות את מין הציפור רק לפי צבע המקור וההתנהגות.
 
מאפייני הנקבה
כמו אצל הזכר
   
זיהוי גוזלים  
ניתן להבחין בגוזלי פאיד עם תחילת הניצוי. לעיתים המקור מנומר בוורוד ושחור אשר מתחלפים לצבע הבוגר עם הזמן.
   
זיהוי נשאים  

הופעת כתמים לבנים על הגוף, ובעיקר נוצות לבנות בקצוות הכנפיים ובסנטר. לעיתים בלתי ניתן להבחין בנשאות פאיד כלל.

   
שילובים מומלצים  
ניתן לשלב בהצלחה עם כל מוטציה אחרת, ובעיקר עם המוטציות הכהות כגון לחי שחורה, חזה שחור, פנים שחורות או פנים אפורות על מנת ליצור ניגודיות צבעים מעניינת. השילוב עם מוטציות לבנות מחליש את גוון הצבע הכתום.
 
הערות

חשוב לשמור על זברה פאיד בנפרד משאר המוטציות למניעת הופעת תכונה רצסיבית זו באופן בלתי רצוי. מגדלים רבים נמנעים ממוטציה זו מכיוון והיא עלולה לפגוע במראה הציפור ולפסול אותה לתערוכה. הסטנדרט של פאיד לתערוכה הינו כאשר הציפור לבנה בחציה וכל שאר הסימנים חציים לבן, דרישה שקשה מאוד ליישם. בהכלאות חוזרות של פאיד X פאיד הולך וגובר השטח המכוסה לבן. לעיתים כל הגוף, למעט הגב, מכוסה בלבן וזו מוטציית ה"גב-אוכף" Saddleback Pieds, ולעיתים כל גוף הציפור לבן וקשה לזהות אם הציפור פאיד או לבנה White.

יש לשים לב כי בציפורים שנוצותיהן נמרטו עשויות לצמוח נוצות לבנות תחת אלו שנמרטו עקב אבדן תאי פיגמנט. זו איננה מוטציית פאיד ותופעה זו אינה תורשתית.
 
לחץ על התמונה להגדלה  
 
פאיד לחי-שחורה (אדר)

נקבה
 bc bf
נשאית פאיד (נדב)

זכר לחי פאון נשא פאיד (נדב)

פסיק, זברה פאיד 'קל' מוחתם (שרון).
         
         

 

זו יכולה להיות המודעה שלך

   


 דף הבית ] למעלה ] עמותת מגדלי הפינקים ] משפחת הפינקים ] הזברה פינק ] מאמרים וחומר נוסף ] אינדקס המגדלים ] מחירון הפינקים ] קישורים ] פורומים חיצוניים ] הדואר שלי ] תנאי השימוש באתר ]

שלח דואר ל-webmaster@ifinch.org עם הערות והצעות.
כל הזכויות שמורות © 2006 עמותת מגדלי הפינקים
עדכון אחרון: 10/17/08